Xbox Series X'e Dair Her Şey Resmi Olarak Açıklandı - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Altın Kaplama PlayStation 5

e
sv

Xbox Series X’e Dair Her Şey Resmi Olarak Açıklandı

avatar

Ahmet Bilal Yazıcı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başlıklar

Microsoft’tan beklenen haber sonunda geldi. Xbox Series X’in fiyatı ve çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Bu haberi Xbox’ın internet sitesini güncelleyerek duyuran firma herkes beklediği ve merak ettiği bütün her şeyi site gün yüzüne çıkarmış oldu.

Geçtiğimiz gün Twitter’dan yaptığı açıklama ile yeni konsolu Xbox Series S‘i duyurmuştu. Microsoft, şimdi ise herkesin beklediği asıl bomba olan ve Series S’in abisi olacak olan Xbox Series X‘in çıkış tarihini, ön sipariş gününü ve fiyatını oyun dünyasına ve bekleyenlerine duyurdu.

 

 

Xbox Series X’in Çıkış Tarihi

Geçen gün paylaştığımız yazımızda söylediğimiz gibi Xbox Series X’in çıkış tarihi ile alakalı söylentiler ve sızıntılar dolaşıyordu. Buna karşılık Microsoft’tan herhangi bir açıklama gelmemişti. Hatta Xbox Series S’in fiyatı, çıkış tarihi ve tasarımı yapılan sızıntılardan hemen sonra madem sızdırıldı bizde resmi olarak açıklayalım diyerek yapılmıştı.

Gelelim esas konumuza. “Xbox Series X’ ne zaman alabileceğiz ?” sorusuna cevap olarak 22 Eylül tarihinde ön sipariş verebileceğiz. Microsoft’un yapmış olduğu İnternet sitesi güncellemesinden sonra edindiğimiz bilgiler kapsamında 22 Eylül tarihinde Xbox Series X ön siparişe açılacak. Ön sipariş veren arkadaşlar konsoluna kavuşmaları için biraz beklemeleri gerekecek. Haliyle adı üstünde “ön sipariş”. Ancak Microsoft’un dediğine göre ön sipariş ile alınan konsollar Kasım ayının başlarında sahiplerine teslim edilmeye başlanılacak.

Geçtiğimiz günlerde Xbox Series X’in çıkış tarihine ilişkin iddialarda bulunan Microsoft Central, Xbox Series X’in 10 Kasım tarihinde çıkacağını makalesinde yayınlamıştı. Microsoft bu yapılan iddiaları doğrular nitelikte bir açıklama yaptı. Artık resmi olarak biliyoruz ki Xbox Series X 10 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak.

Xbox Series X’in Fiyatı

Xbox-Series-X-çıkış-tarihi

Yine Microsoft Central’in yayınladığı makalede iddia ettiği bir başka şey Xbox Series X’in fiyatı olmuştu. Sadece Microsoft Central’in de değil bir çok kişinin dillendirdiği rakam Microsoft’un resmi olarak açıkladığı rakam oldu. Microsoft yaptığı resmi açıklamayla birlikte Xbox Series X’in fiyatının 499 dolar olacağını söyledi. Bizi ilgilendiren kısımlardan biri ülkemizde bu fiyatın ne kadar olacağı. Ben burada herhangi bir tahmin yapmayacağım ama size şuan ki kurdan çevirerek artı vergiler olarak yazacağım. Yani ülkemizde bu fiyat yaklaşık olarak 3735 TL artı vergiler olarak (en az 8000 TL) çıkış yapacak.

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın arkadaşlar !

 

 

 

 

 

 

 

vayachollo.com

Bir önceki yazımız olan Düşük Fiyatlı Xbox Series S'in Fiyatı Açıklandı başlıklı makalemizde Xbox Series S hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli