Xbox Game Pass Krizi Fırsata Çevirip Rekor Kırdı ! - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Xbox Series X Konsolunun Oyunları Paylaşıldı !

e
sv

Xbox Game Pass Krizi Fırsata Çevirip Rekor Kırdı !

avatar

Burak Yıldız

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Coronavirüs sayesinde milyonlarca kişinin evinden çıkmaması, Xbox Game Pass abone sayısı artışı için çok büyük bir fırsat oldu. Peki PlayStation Plus’ın rakibi bu dönemde iyi mi bir başarıya ulaştı? Ayrıca Xbox Live kullanıcı sayısı ne durumda?

Toplam Xbox Game Pass Üye Sayısı İçin Rekor Tanımlaması !

1 Haziran 2017 tarihinde kullananların hizmetine sunulan bu servis, “video oyunları için Netflix” olarak adlandırılıyor. Game Pass projesi, hatırlayacağınız gibi piyasaya sürüldüğü gün yüzden fazla oyun seçeneği sunuyordu.

O dönem ancak Xbox konsolları için sunulan bu proje, şu an PC kullanıcıları tarafınca da kullanılabiliyor. Bu bağlamda hem PC aynı zamanda Xbox kullanıcılarından beslenebilen yazılım şirketi, dört gözle beklenen verileri paylaştı.

xbox-game-pass

Microsoft İletişim Sorumlusu Frank Shaw, şahsi Twitter hesabı üzerinden “rekor katılım” başlıklı bir açıklama yaptı. Yaptığı bu bahsi geçen açıklamada Xbox Live, Xbox Game Pass ve Project xCloud hakkında bazı bilgiler verildi.

 

Frank Shaw’nın verdiği bilgilere gore Xbox Live ortalama 90 milyon aktif kullanıcı sayısına erişti. Xbox Game Pass sisteminin 10 milyondan fazla aboneye sahip bulunduğunu belirten Shaw, Xbox’ın bulut sistemi hakkında da konuştu.

Project xCloud isminde bulut sisteminin 7 ülkede faaliyet gösterdiğini belirten yönetici, bu sistemin bünyesinde 100 binden fazla aktif kullanıcının var olduğunu belirtti. Shaw, Project xCloud’ın daha fazlaca ülkeye yayılacağını da söyledi.

Youtube Kanalımıza Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xbox Series X Konsolunun Oyunları Paylaşıldı ! başlıklı makalemizde xbox series x, Xbox Series X Oyunları ve Xbox Series X Oyunları Çıktı hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli