Watch Dogs 2 İncelemesi - Hack Onların İşi! - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Minecraft’ ı Yenileyin! 5 Shader Paketi

e
sv

Watch Dogs 2 İncelemesi – Hack Onların İşi!

O y u n u n   A r t ı l a r ı   v e   E k s i l e r i   Ö z e t

Grafikleri Güzel ve Optimizasyon İyi

Ana Görevler Çeşitli

Açık Dünyası Yaşadığını Hissettiriyor

Oynanış Eğlenceli


Fiyatı Yüksek

Yapay Zekanın Belli Yerlerde Sıkıntıları Var

Yan Görevler Tekrar Ediyor

Yan Karakterler Çok Silik

 • Oynama Süresi

  22 Saat
 • Platformlar

  PS, XBOX, PC
 • Oyun Türü

  Açık Dünya, Aksiyon
 • Puan

  82/100
avatar
Tuğra Özenç
0 arkadaş - 11 içerik
Takip Et

Başlıklar

DedSec Size Doğruyu Söyler…Watch Dogs 2 İncelemesi yapmak mı? Tabii ki yapacağız! Serisinin ilk oyunu genel olarak ‘hayal kırıklığı’ olarak tanımlanan oyunun 2. oyununu inceleyeceğiz.

Watch Dogs 2 İncelemesi – Hikaye

Watch Dogs 2 San Fransisco‘ da geçiyor. Fakat bu San Fransisco bizim bildiğimiz değil. Oyunun geçtiği San Fransisco şuan ki hayattan çok farklı, çok gelişmiş ve teknoloji olarak çok farklı. Oyundaki dünyada artık her şey dijitalleşmiş sayılır. Herkes istediği her şeyi bir tıkla yapabiliyor. Fakat hükumette bunu bir şekilde kendi de kullanıyor. Artık arabalardan tutun da oyuncak bebeklerde bile kameralar var. Çünkü her şey elektronik olduğu için her şeyi istedikleri gibi kullanabiliyorlar. Örneğin bir kaçağın artık kovalanmasına gerek yok çünkü arabası teknolojik, hükumet istediği zaman tek tıkla arabayı durdurabiliyor. E hal böyle olunca da insanların özel hayatı diye bir şey kalmadı ve devlet her şeyi parmağında oynatmaya başladı. Ve tabi ki bundan rahatsız olan ve baş kaldıran bir grup da vardı. İşte onlar DedSec. Dedsec hackerlerden oluşan, düzene baş kaldıran bir grup.

Karakterimiz Marcus da bu düzenden şikayetçilerden biridir. Ve böyle isyancılardan oluşmuş bir hacker takımı olan DedSec e katılmak istemektedir. Bunun için de önce halk arasında ‘Big Brother‘ olarak anılan devletin ana veri tabanına girip kendisiyle alakalı olan  her veriyi silmelidir. Marcus binaya gizlice gelir ve gizli bir şekilde kendisiyle alakalı bütün verileri silerek kendini temiz ve yeni bir vatandaşa dönüştürür. Fakat çıkarken bir anda alarm çalmaya başlıyor ve bir çatışmanın ortasında kalıyor. Curcunanın ortasında hayatta kalarak kaçıyor ve DedSec aracına binip oradan uzaklaşıyor. Grup o akşamı kutlayarak geçiriyor. Artık Marcus yani namı diğer RetrO DedSec‘ in bir üyesidir. Artık insanları bu ‘hatalı‘ düzenden kurtarmaya başlayabilirdi.

Evet, hikayenin ucu biraz açık. Fakat işte bu ana görevlerde çeşitlilik sağlıyor. Şimdi de bu görevleri nasıl yapacağımıza bakalım.

 

 

Watch Dogs 2 – Oynanış

Açık Dünya

Oyunun Açık Dünyası genel olarak yaşadığını hissettiriyor. Yoldan geçerken birinin mesajlaştığını görürseniz onun mesajlarına bakabilirsiniz. Aynı şey telefonla konuşurken de geçerli. Parkta oturup gitar çalanlar mı dersiniz marketlerde alışveriş yapanlarmı dersiniz, dünya genel olarak yaşadığını hissettiriyor.

 

Oynanış

Oyunda temel savaş mekanikleri bolca var. Oyunda 8 silah yuvası var fakat bunların başta sadece 3 tanesi açık oluyor. Geri kalan 5 tanesi yetenek ağacını geliştirerek açabiliyorsunuz. Onun dışında oyunda temel hareket olarak siper almak eğilmek var. Ayrıca diğer oyunlardan farklı olarak oyunun kendine özel olduğu ve kendini diğer oyunlardan ayıran Hack mekaniği.

 

Hack

Hack oyunun kendine özel olan neredeyse tek mekaniği. Mekanik genel olarak gayet iyi işlenmiş. Ne çok sıkıcı ne de çok karmaşık yapmamışlar. Oyun ilerledikçe alışacağınız için bir süre sonra bu mekanik sıkıcılaşmaya başlıyor. Oyunda Hacklene bilecek cidden bir sürü şey var. Arabaları, su borularını, insanların telefonlarını… Özellikle oyunun oynanışını değiştirebilen birkaç alette mevcut. Bunların bazıları haritada rastgele bulabiliyorsunuz. Diğer ikisi biri ‘Jumper’ isimli yerden giden bir alet, diğeri de bildiğimiz Drone.

 

Evet sonuç olarak bugün Watch Dogs 2′ nin İncelemesini yapmış bulunuyoruz. Umarız hoşunuza gitmiştir. Buna benzer başka oyun haberlerini merak ediyorsanız Kolsuz Oyuncu sitemizi gezmeye devam edebilir, ilk izlenimler, bilgi dolu içerikler de görmek isterseniz Kolsuz Oyuncu youtube kanalımıza da bekleriz!

escort mersin

Bir önceki yazımız olan Amnesia: The Dark Descent İnceleme | En İyi Korku başlıklı makalemizde Amnesia: The Dark Descent ve İncelemeler hakkında bilgiler verilmektedir.