VALVE BÜYÜK GELMEYİ AMAÇLIYOR!

 

 

 

Valve ’un uzun zamandır bir şeylerin üzerinde çalıştığını hepimiz biliyoruz. İlki Dota 2 ‘nin kart oyunu olan Artifact ‘ti. Artifact Dota 2 hayranları tarafından olumlu karşılanan bir oyun olmuştu. Dota 2 karakterlerini bir kart oyununda çeşitli stratejilerle kullanabilmek güzeldi. Ama benim gibi bir sürü Valve hayranının beklediği oyun bu değildi.

 

Artık herhangi bir oyunlarında 3 ibaresini görmek istiyorduk. Half Life 3, Team Fortress 3, Left 4 Dead 3, Dota 3, CS 3 gibi. Ama Valve ‘ın buna niyeti olduğunu sanmıyorum. Malum kart oyunu yaptılar, Steam onların, yani parayı götürüyorlar. Ama geliştirmekten hiç vazgeçmiyolar. Keşke 3 ‘lü bir şeyler olsa ama değil!

 

VALVE ‘IN SANAL GERÇEKLİK ALETİ INDEX DUYURULDU!

 

Dediğim gibi geliştirmekten vazgeçmiyorlar bizim de kolsuz oyuncu olarak dikkatimizi çekiyor elbet de.. Valve ‘da oyun geliştirmeyeceğini hiçbir zaman söylemedi. Ama kendi bildiklerini okumaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişlerdi. Öyle de yapıyorlar. Valve geçtiğimiz günlerde, sanal gerçeklik aleti olan “ Index”i duyurdu. Aslında uzun zamandır Valve‘ın bir sanal gerçeklik aleti geliştirdiğini çoğumuz biliyorduk. Ancak resmi bir açıklama olmadığından bu konu beklemeye alınmıştı.  Ancak yapılan duyuru ile tekrardan gündeme geldi. Uzun zaman önce VR oyunları ilk defa Steam ‘e geldiğinde Portal oyununun bir VR versiyonu vardı.

 

Bunu gördüğümüzde çoğumuz bir gün Valve ‘ın VR oyunu yapacağını biliyorduk. Portal oyunları ile başlayacaklarını düşünüyorum. Zira oynanış VR için gayet müsait. Fazla hareket etmeden bulmaca çözüp, portalların içinden geçilebilir. Ki öylede yapacaklardır, eminim. Dileyelim ki diğer oyunları için de bu denli çalışmalar olur. Half Life deneyimi VR ‘da nasıl olur merak ediyorum doğrusu.

 

Alet hakkında teknik bir bilgi paylaşılmadı. 2019 ‘un Mayıs ayında piyasaya sürüleceği dışında başka bir şey bilinmiyor. Fiyat konusunda da bir bilgi bulunmamakta. Steam üzerinden buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Bekleyip göreceğiz!

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

GWENT MOBİLİN YOLUNU TUTUYOR!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478