e
sv

Twitch Platformu Cinsel Konularda Taviz Vermiyor !

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

twitch-platformu-cinsel-konularda-taviz-vermiyor-1

Twitch Platformu Cinsel Konularda Taviz Vermiyor !

2011 senesinde Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan Twitch, camia ve yayıncı kuralları için harekete geçti. Özellikle video oyunları adına yapılan yayınlar, milyonlarca kişinin keyifli anlar yaşamasını sağlıyor.

 

 

Twitch Platformu Cinsel Konularda Taviz Vermiyor !

Geçen hafta cinsel istismar suçunu işlediği iddia edilen yayıncılar hakkındaki bilgi toplayan ünlü yayın platformu, bu suçu işlediği kanıtlama edilen yayıncıları cezalandırmaya başladı. Bu bağlamda 5 yayıncının gösterim yaşamına son verildi.

Twitch yönetimi tarafınca meydana getirilen açıklamaya göre “IamSp00n”, “Wolv21”, “BlessRNG”, “DreadedCone”, ve “WarwitchTV” bu platformdan kalıcı bir şekilde uzaklaştırıldı. Bu kişilerin insanları müstehcen mesajlar ile rahatsız etmiş olduğu ortaya çıktı.

twitch-platformu-cinsel-konularda-taviz-vermiyor-2

yıldır hizmet veren Twitch; ortaya atılan ciddi iddiaları özenle değerlendirdiğini ve iddiaların asılsız olup olmadığını olası olan en kısa sürede ortaya çıkarmaya çalıştığını açıkladı. Ayrıca Twitch’in güvenli bir ortam sağlamak adına kesin olduğu da biliniyor.

Twitch, bu konu hakkında şöyleki bir bildiri paylaşmıştı: “Taciz ve nefret suçları ile savaşım etmek ve burayı daha güvenilir bir hâle getirmek için daha fazla metot kullanıyoruz. Ayrıca camia ve yayıncı kuralları tarafınca belirlenen emirlere uymayan kişileri daha acele tespit edebilmek adına yeni projeler geliştiriyoruz.”

twitch-platformu-cinsel-konularda-taviz-vermiyor-3

Son zamanlarda yayıncıları yasaklama konusunda hiçbir geri adım atmayan Twitch, bu tutumunu daha da sertleştirecek benzer biçimde duruyor.

Youtube kanalımıza buraya tıklayıp göz atabilirsin.

Bir önceki yazımız olan DrDisrespect Twitch Hakkında Açıklama Yaptı ! başlıklı makalemizde DrDisrespect, DrDisrespect Twitch ve twitch hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

DrDisrespect Twitch Hakkında Açıklama Yaptı !