e
sv

The Last of Us 2 Oyununa Verilen Puanlar Şaşırttı

avatar

Burak Yıldız

 • e 4

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

The Last of Us 2 Oyununa Verilen Puanlar Şaşırttı

The Last of Us 2 Oyununa Verilen Puanlar Şaşırttı

TLOU 2, bu ayın en fazlaca konuşulan oyunlarından bir tanesi oldu. PlayStation konsolunun özel oyunlarından olan serinin ikinci yapımının çıkışına az bir süre kala birçok talihsizlik yaşamıştı. Oyunun hikayesinin sızdırılması ve fiyatında yapılan zam, oyuncuları soğutmaya yetmişti. Bütün bunlar olurken The Last of Us 2 oyununa verilen puanlar şaşırttı.

Oyunu oynayanlar tarafınca ve oyun eleştirmenleri tarafınca verilmiş olan puanlar oldukça değişik seviyelerde. Eleştirmenler oyunu arşa yükseltirken, oyunu oynayıp deneyimleyenler oyundan nefret ediyor.

 

The Last of Us 2 Oyununda Verilen Puanlar Şaşırttı

TLOU 2 için oyun eleştirmeleri tarafınca verilmiş olan Metascore puanı yalnızca oyunlarda değil, film ve dizilerde de görülüyor. Oyunu oynayarak denemiş olanların vermiş olduğu puanlar bizlerin oyundan beklentisini dengelemeyi sağlıyor. Oyunun çıkış yaptığı günden bu yana yeterli bir müddet geçtiğini var sayarsak oyuncu puanı ve Metascore puanlarının birbirini asla tutmadığını söyleyebiliriz.

The Last of Us 2 Oyununa Verilen Puanlar Şaşırttı

Oyunun Metascore puanı 100 üzerinden 95 iken oyuncuların puanı 100 üstünden 36 olması birtakım soru işaretleri oluşturdu. Oyunda eşcinsellik bulunması bazı hayranları kızdırmıştı, bunun büyük bir etkisi bulunduğunu görebiliyoruz. Eleştirmenler tarafından verilen TLOU 2 puanı ve oyuncular tarafınca verilen puanın arasında uçurum kadar fark bulunmasının bir diğer sebebi de oyuncuların hikaye beklentisi olması.

Bir oyun eleştirilirken göreceli olarak hikayesi iyi yada kötüdür, ama devam oyunlarında önceki oyuna olan bağlılık tam olarak anlaşılamıyor.

Oyunu deneyimleyen bir oyuncu olarak oyundaki bütün hikayenin önceki oyunla alakası olmadığını söylesek de eleştirmenler sadece iyi veya kötü olarak bakıyor. Peki sizin bu duruma bakış açınız ne? Sizce oyun beklentinizi karşıladı mı?

Youtube platformunda bulunan kanalımızdaki en yeni içeriklere bakmak istersen, buraya tıklaya bilirsin.

Bir önceki yazımız olan Baldur's Gate 3 Oyununun Oynanış Videosu Çıktı ! başlıklı makalemizde Baldur's Gate 3, Baldur's Gate 3 Oyunu ve D&D Live hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Baldur’s Gate 3 Oyununun Oynanış Videosu Çıktı !