Tedavi Yapma Oyunu FDA Tarafından Onaylandı ! - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

ZOTAC MEK1 Bilgisayarı İle PS5 Arasındaki Benzerlik

e
sv

Tedavi Yapma Oyunu FDA Tarafından Onaylandı !

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tedavi Yapma Oyunu FDA Tarafından Onaylandı !

Tedavi Yapma Oyunu FDA Tarafından Onaylandı !

Video oyunlarının bugüne dek bir bağımlılık veya boş zaman uğraşı olarak değerlendirildiğini oldukca duyduk. Fakat bu sefer konum farklı, EndeavorRx isimli mobil oyun ABD’de “hastalık tedavi eden oyun” olarak nitelendirildi. Oyun dikkat dağınıklığı yaşayan çocuklara reçete ile veriliyor.

IOS işletim sistemi için geliştirilmiş olan oyunu oynamak için yapmanız gereken doktora gidip reçete almak, tıpkı ilaç alır gibi oyuna erişim sağlıyorsunuz. Oyun ülkemizde kullanılamıyor olsa da oyun dünyasındaki bu büyüme aktörleri heyecanlandırdı.

 

 

Tedavi Yapma Oyunu FDA Tarafından Onaylandı !

Akili Interactive tarafınca özel olarak geliştirilen mobil oyun EndeavorRx, dikkat dağınıklığı yaşayan 8-12 yaş arası çocuklarda deva olarak kullanılacak. Amerika Gıda ve İlaç dairesi (FDA) ilk kez bir video oyununun tedavi için kullanılmasına karar verdi. Oyunu oynayan evlatların dikkat dağınıklığı problemininin azaldığı bilimsel olarak kanıtlandı.

FDA şirketinin yapmış olduğu basın açıklaması ile tarihte ilk kere bir video oyunu “hastalık tedavi eden oyun” niteliğini kazandı.

Tedavi Yapma Oyunu FDA Tarafından Onaylandı !

“EndeavorRx’in bilgisayar tabanlı testlere bakılırsa dikkat işlevini geliştirdiği belirtiliyor ve DEHB ile ilişkili semptomları iyileştirmeyi amaçlayan ilk dijital terapötik,” FDA’dan basın açıklamasını okuyor “ve ilk oyun tabanlı terapötik verilen pazarlama her türlü koşul için FDA tarafınca onaylanmıştır. ”

EndeavorRx oyununu oynamak isteyenlerin tabip reçetesine haiz olması gerekiyor, aksi takdirde oyun oynanamıyor. Ama yine de dikkat dağınıklığına çare olması düşünülen alternatif oyunlar da var, eğer odaklanma sorunları yaşıyorsanız benzer eğitici oyunları deneyebilirsiniz.

Youtube kanalımızda bulunan en özel içeriklere, buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile Erangel 2.0 Haritası Sızdırıldı ! başlıklı makalemizde Erangel 2.0, PUBG Mobile ve PUBG Mobile Erangel 2.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli