Stratejinin Babaları | Popüler Strateji Oyunları - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

FIFA 21’in Oyuncu Reytingleri

e
sv

Stratejinin Babaları | Popüler Strateji Oyunları

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçmişi ile beraber günümüz strateji oyuncularının vazgeçilmezleri arasına girmeyi başaran bir kaç seri var. Bunlar oyuncular arasında “Ey gidi.” diye sık sık anılan oyun serileri. Bende bir strateji sever olarak bu oyunların hepsini oynadım. Benim için ekstra önemli yani bu konu!

 

Listeyi iyiden kötüye doğru yapmıyoruz bunu hatırlatayım. Bakalım Popüler Strateji Oyunları arasında reis olanlar bize göre kimlermiş.

 

 

5 Numara AGE OF EMPIRES SERİSİ

En az bir kere internet kafeye gittiyseniz bu oyunun ismini %99 biliyorsunuzdur. 2 kere gittiyseniz %99 oynamışsınızdır. Strateji serisinin ağır başlı abisi diyebiliriz Age of serisi için. Yıllarca hayatımızın içinde kalmayı başarmış, 2. oyunu ile zirveye ulaşıp kendini tamamen kanıtlamış bir seri. Ekstra bir şeyler söylemeye gerek yok.

 

4 Numara COMMAND & CONQUER SERİSİ

2000‘ li yılların ötesine kadar uzanan bu seriyi bir çok oyuncu Red Alert ismi ile biliyor. Haksız da değiller çünkü en popüler oyun adı bu seri içerisinde Red Alert oldu. Gerçek insanlar ile çekilen ara sahneler, efsanevi müzikleri ve unutulmaz oyun içi ses efektleri ile strateji seven her insanın elinin değdiği bir oyun serisi olarak hala karşımızda duruyor.

 

3 Numara TOTAL WAR SERİSİ

İşte geldik benim “Ohh!” diye orgazm olduğum seriye. Oynamadığım 1 tane oyunu var oda Shogun 1. Benim için en efsane strateji serisidir kendisi. Hem harita üzerinde hemde bölgeler içerisinde oynanabiliyor olması beni en çok çeken özelliği. Haritada şehirlerimi geliştiriyorum, asker basıyorum teknoloji kasıyorum. Tak sonra birden birilerine saldırıp haritanın içine giriyorum ve ordumu yönetiyorum. Oh!

 

2 Numara SID MEIER’S CIVILIZATION SERİSİ

Sid Meier abimiz zamanında nasıl bir şeyler programlamışsa hala ekmeği yeniyor. Civilization serisi tur bazlı strateji oyunlarının bayrak taşıyıcısı konumunda. Arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman çok daha keyifli oluyor. Tek başınıza belli bir süreden sonra herkesi dövdüğünüz için sıkıyor beni. Coop oynayın mis gibi.

 

1 Numara STAR&WARCRAFT SERİSİ

İkisini bir aldım. Neden derseniz tema farkları hariç aşağı yukarı birbirlerine yakın oyunlar ve ikiside Blizzard reisciğimin oyunları. Pek fazla tecrübe imkanı bulmadığım için benim için özel bir yanı yok ancak oyun dünyası için ne demek olduklarını çok iyi biliyorum. Strateji demir başı desem sıkıntı çıkmaz umarım!

 

Listeleri oluştururken bazı oyunların benim için önemli ve özel kısımlarını anlatıyorum. Bazı oyunlar için ise genel yorumlarımı aktarıyorum. İkisi arasındaki fark umarım rahatsız etmiyordur. Genel olarak oyundan bahsetmektense yorum katarak ismi ortaya çıkarmayı daha çok seviyorum. Popüler Strateji Oyunları arasından reis olanları listemize aldık.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Epic Games, Ücretsiz Yapacağı Oyunu Açıkladı başlıklı makalemizde epic games, Railway Empire ve Where The Water Like Wine hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli