Stalker 2 Resmi Olarak Yeniden Duyuruldu!

 

STALKER ‘DAN YENİ HABER!

 

Geçen yıl duyurulan, bu yıl bir daha duyurulan Stalker 2 yeniden tease edildi. Evet resmi olarak daha önceden “Geliştiriyoruz” denilse de ne bir oynanış ne de bir trailer görmedik. Sadece birkaç yazı ve bir poster ile, “Hala yapıyoruz oyunu!” diye bize seslerini duyurdular. Ve şaşırmadık yine aynısını yaptılar. Stalker’ın resmi sitesinden bir poster ve bir yazı ile, “Şii bak hala yapıyoruz he!” diye yeniden ölmediklerini duyurdular. Uzun zamandır oyuncuların beklediği haber de tam olarak aslında buydu. Nihayet o haberde resmi olarak gelmiş oldu. Oyun ne zaman çıkar, bir video gelir mi bilinmez. Ama bir yerlerde bu oyunu yaptıklarını biliyoruz. Kolsuz Oyuncu olarak inandığımız kadar büyük olmasını diliyoruz!

 

ÇERNO YOLU YOKUŞTUR!

 

Stalker serisi hakkında ne kadar insanın bilgisi var bilemem. Bana göre gözden kaçmış bir oyun serisidir. 3 oyunluk bir seri olan Stalker, Stalker: Shadow of Chernobyl, Stalker: ClearSky ve Stalker: Call of Pripyat oyunlarından oluşmakta. Bu 3 oyun Open World RPG türlerinde olan oyunlar. 3’ü de Post Apocalyptic, yani kıyamet sonrası bir dünyada geçen Stalker oyunları, Rusya’nın en tekinsiz noktalarını ziyaret etmenizi sağlıyor.

 

Radyasyon sebebiyle ortaya çıkmış yaratıklar, herkese tekinsiz gözüyle bakan Factionlar, sahipsiz olan insanları avlayan haydutlar bu oyunların dünyasında karşılacağınız şeylerden bazıları. Oyunun en büyük yönü, bu sağladığı tekinsizlik hissi ile yarattığı atmosferi diyebiliriz. Oyunların atmosferi gerçekten etkileyici. Silahınız da mermi azaldığı zaman gerçekten korktuğunuzu fark ettiğinizde içiniz bir hoş olmuyor değil. Stalker serisi çok iyi savaş mekaniklerine sahip olmasa da, vuruş hissiyatı hep idare eder durumda oldu. Ne çok kötü ne de çok iyiydi. Ama oyunun esas güçlü olduğu taraf RPG tarafında. Oyundaki insanlarla girdiğiniz diyaloglar gerçekçi hissettiriyordu. Sanki gerçekten karşına biri gelmişte onunla konuşuyormuşsun gibiydi. İkinci bir sıkıntı olarak da bu diyalog işinin cıvığını çıkartıp, hikayeyi de yazı olarak anlatmaları diyebilirim. Bu oyunlar ufak sıkıntıları ve ufak iyi yönleri olan oyunlar olduğu için fazla dikkat çekmediler. Ama bu sefer büyük gelen bir şeyler var. Büyük görüyorum, büyük!

 

  • Site İçi Yorumlar
Avatar
  • ahmet çuvalcı10 ay önce
  • sitenizi çok begendim hergün bu sitedeyim çok yardımcı oluyor