Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

Sony Şirketi Epic Games Platformuna Dev Yatırım Yaptı

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sony-sirketi-epic-games-platformuna-dev-yatirim-yapti-1

Sony Şirketi Epic Games Platformuna Dev Yatırım Yaptı

PlayStation 5 için hazırlanan Sony ve Epic Games, bir antak kalma imzaladı. Unreal Engine sayesinde oyun motoru piyasasında adını duyurmuş olan Epic Games, ücretsiz dağıttığı oyunlar ile kendisinden daha çok laf ettirmeyi başardı.

Sony Şirketi Epic Games Platformuna Dev Yatırım Yaptı

Unreal Engine 4 ile birlikte geliştirilmiş olan Fornite’ın başarısından sonrasında oyun dağıtım pazarına giren ABD’li firma, şimdiye kadar 1.83 milyar dolar toplamayı başardı. Bu antak kalma, Sony’nin eğlence ve teknoloji alanındaki uzmanlığı ile Epic Games’in eğlence ve dijital ekosistem alanındaki tecrübesini bir araya getirecek.

İki firma da bu projenin tüketiciler ve içerikleri hazırlamış olan kişiler için eşsiz ve benzersiz deneyimler sağlayacağını ifade etti. Sony şirketi, Epic Games platformundan yüzde 1.4’lük bir pay satın aldı. Bu hissenin tam tamına 17.86 milyar dolar değerinde olduğunu belirtti.

Epic Games’te İcra Kurulu Başkanı ve Kurucu sıfatları ile vazife alan Tim Sweeney, Epic Games’in kendi oyunlarını başka platformlarda da yayımlayabileceğini ifade etti. Sweeney, Sony ile imzalanan anlaşma hakkındaki şunları söyledi:

“Sony şirketi ve Epic Games platformu, yaratıcılığın ve çok büyük bir hızla gelişme gösteren teknolojinin buluştuğu projelere imza attı. Oyunun, filmin ve müziğin birleşmesini sağlamış olan, reel zamanlı olan ve 3 boyutlu deneyimlere ev sahipliği yapmış olan bir vizyonu paylaşıyoruz. Bütün tüketiciler ve içerik kurmak adına çalışan kişiler için daha açık ve daha erişilebilir bir dijital ekosistem kurmaya çalışıyoruz.”

Sony’nin İcra Kurulu Başkanı olan Kenichiro Yoshida, bundan  birkaç hafta önce PlayStation 5 konsolunda bulunan oyunlar için kullanılacağı belirtilen Unreal Engine 5 adına oldukça umutlu. Yoshida, bu yatırımın devrimci bir ruha haiz bulunduğunu düşünüyor.

Bu ikili arasında yapılan yeni anlaşma hakkında neler düşünüyorsunuz?

Youtube kanalımıza göz atmak için, buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Injustice: God Among Us Oyunu Ücretsiz Oldu ! başlıklı makalemizde Injustice, Injustice: God Among Us ve Injustice: God Among Us Oyunu Ücretsiz Oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli