Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

Sekiro Kısa Sürede Rekor Kırmaya Yaklaştı!

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

22 Mart tarihinde sabırsızlıkla beklenen an geldi ve herkesin haydi çıksa dediği oyun Sekiro Steam mağazalarında yerini aldı. Sekiro beklentileri yükselten bir oyundu.

 

22 Mart tarihinde sabırsızlıkla beklenen an geldi ve herkesin haydi çıksa dediği oyun Sekiro Steam mağazalarında yerini aldı. Sekiro beklentileri yükselten bir oyundu. İnsanlar sabırsızlıkla bekledi ve yayıncılarda verdiklerinin karşılığını istatistikler ile aldı. Kısa zamanda çok fazla sayıda satış yakalayan Sekiro aynı gün Steam anlık oyuncu istatistiklerinde 4. sıraya yükseldi. Uzun süre istatistiklerden düşmeyen Sekiro üstünden 1 hafta geçse bile oyuncu sayısında azalma yakalamadı.

 

SOULS YOK AMA SEKIRO VAR!

 

FromSoftware’in 2009 yılında piyasaya sunduğu “Demon Souls” oyunu, çoğu oyuncuya en korkunç kabuslarına yaşatan, “Gelmiş Geçmiş En Zor Oyunlar” listelerinde üst sıralara oynayan bir oyun olmuştu. Aradan çok fazla zaman geçmeden ise adının başındaki ibare değişerek “Dark Souls” oyunu 2011 yılında piyasaya sürülmüştü. Aynı övgüleri, liste sıralamalarını alan Dark Souls, yine FromSoftware’in medarı iftiharı olmuştu. 3 yıllık bir aradan sonra ise From Software, “Dark Souls 2”yi 2014 yılında piyasaya sürdü. Bu oyunların tutması, satışlarda başarılı olması ile beraber FromSoftware’in ortaya çıkardığı bu oyunların türüne bir isim verildi. Souls! Tıpkı “Rogue” oyunundan ortaya çıkan “Rogue-like” yani Rogue gibi bu tür ismi de oyunun adından alındı. Kolay ve mantıklı!

 

 

SEN JAPONSUN AKILLI ADAMSIN!

 

Souls isimli oyunlardan yeterince ekmek yiyen From Software bir yeni oyun daha çıkartma kararı aldı. Yıl 2015 ve o oyun Bloodborne. Bloodbornemu? Soulsnerede? Souls oyunu değil mi? Derken çok geçmeden oynanışı görünce anladık ki bu Souls oyunuydu. Teması, atmosferi ve birkaç oynanış değişikliği hariç hala bildiğimiz Souls oyunların dandı. Sonra aradan bir yıl daha geçti ve doymak bilmeyen Fromsoftware “Bunun suyu tam çıkmadı” deyip bir hamle ile Dark Souls 3 ’de çıkarmasın mı ? Çıkardı. Kemik kitle, bu kadar yakın tarihlerde arka arkaya bu kadar oyun gelmesinden rahatsız olsa da, oyun kendini çokta sağlam oynattı. Tabi Kolsuz Oyuncu ekibi olarak bir çoğu bizim düşüncemiz.

 

Bloodborne ne sattıysa Dark Souls 3’te o kadar sattı. Ancak From Software farklı bir şey denemek istedi. Level atlama olmayan, yeni silahlar, yeni  zırhlar olmayan bir oyun tasarladı. Ve bu oyun geçtiğimiz günlerde çıkışını yaptı. Sekiro: ShadowsDieTwice! Çıktığı günden itibaren satış çizgisi yukarıya doğru yönelmeye devam eden Sekiro, bir çok Steam kütüphanesini süslemiş durumda. Oyun, Steam ’de en çok oynanan oyunlar sıralamasına 2 gün içinde yerleşmeyi başardı. Şuanda 4. Sırada bulunan oyun, tahmin ediyoruz ki çizgisini bozmadan bu şekilde oynatmaya devam edecektir. Hem Souls zorluğunda hemde RPG elementlerinden ayrılmış olarak sunulan bu oyun bakalım Souls etrafında ne gibi değişiklere yol verecek. Bekleyip göreceğiz!

 

Oyunu satın alıp Steam kütüphanenize eklemek için buraya tıklayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli