Rekabetçi de İşe Yarar CS:GO Kodları - Kolsuz Oyuncu

Rekabetçi de İşe Yarar CS:GO Kodları

CS:GO Rekabetçi maçları rütbeler için hem heyecan hemde ciddiyet maçları oluyor. Oyuncular rütbelerini oynadıkları oyunu göstermek adına önemsiyor. Bu yüzden oyunlarda olabildiğince dikkat ediliyor. Bundan önce yazmış olduğumuz CS:GO Aim Kasma çalışması içeriğimiz de oyunda daha fazla ön planda olup oyununuzu geliştirmenizden bahsetmiştik. O içeriğimize de ulaşabilirsiniz.

 

Tabi oyun bilgisinin ve kendinizi geliştirmenin önemi çok fazla. Ama ne kadar bunlar önemli olsa da oyunda crosshair gibi bazı önemli ayarlar var. Genel olarak cs:go ayarları olarak bir içerik yazacağız. Bugün tam olarak cs:go rekabetçi ayarlarından bahsetmesek de rekabetçi maçlarda kullanabileceğiniz ve işinize yarayacak kodları tanıtacağız.

 

 

Rekabetçi maçlarda işe yarar kodlar

 

 1. bind shift +speed; r_cleardecals = CS:GO rekabetçi de shift tuşuna bastığınızda mermi izlerini ya da kan izlerini temizler.
 2. fps_max 300 = Oyunda fps büyük bir önem sağlıyor. Bu kod sayesinde oyun içi fps değerinizi 300 e sabitlersiniz. Böylelikle donmalardan bir nebze kurtulmuş olursunuz.
 3. voice_scale 0.5 = Bu kod takım arkadaşlarınızdan gelen ses seviyesini ayarlar. Oyun sesine oranla daha azaltabilirsiniz. Ön plana çıkmasını engellersiniz.
 4. +cl_show_team_equipment 1 = Duvarın arkasında bile olsa takım arkadaşlarınızı görmenizi sağlar. Ayrıca takım arkadaşlarınızın silahını ve bombalarını görebilirsiniz. Böylelikle kimde ihtiyacınız olan bomba var görebilirsiniz. Oyunu hızlandırma konusunda işe yarar, örneğin bir arkadaşınızın flash atması gerektiği yerde kimde olduğunu görebilir ve hemen isteyebilirsiniz.
 5. mat_monitorgamma “[value]” = Oyun parlaklığını ayarlar bu sayede daha iyi adam görmenizi sağlar.
 6. cl_autowepswitch “0” = Silahınız olmadığı zaman yerden silah alınca otomatik ele gelme sorununu kapatır. Bu sorun yüzünden vakit kaybını ortadan kaldırır.

Peki bu kan ve mermi izlerini temizleme kodu ne işe yarar? Bu sayede fazla kan ve mermilerden oluşan görüntü kirliliğini ortadan kaldırabilirsiniz. Daha odaklanabilmenizi ve rakiplerinizi görmenizi sağlar. Ayrıca shift yerine başka bir tuşu yazabilirsiniz. Shift tuşu çok sık kullanılan tuş olduğu için otomatik bir şekilde temizlesin diye kullanmanızı öneririz.

 

 

CS:GO Rekabetçi Radar kodları

 

 1. cl_radar_always_centered “0”
 2. cl_radar_scale “0.3”
 3. cl_hud_radar_scale “1.15”
 4. cl_radar_icon_scale_min “1”
 5. cl_radar_rotate “1”

Bu kodlar sayesinde radar bölümünüzü en iyi şekilde ayarlar. Kullanabileceğiniz anlayabileceğiniz ve işine yarayacak en şekilde ayarlarını yapabilmeniz için bu kodları öneriyoruz.

 

 

CS:GO View model ayarları

 

 • viewmodel_fov 68
 • viewmodel_offset_x 3
 • viewmodel_offset_y 3
 • viewmodel_offset_z -3
 • cl_bob_lower_amt 10 

Oyundaki view model ayarlarını en iyi şekilde yapar. Bu sayede aim alma konusunda kolaylık sağlar. Görüş alanınızı en iyi şekilde optimize eder.

 

Bu konsol komutları oynadığınız rekabetçi oyunları geliştirir. Ve hiçbir şekilde ban yemezsiniz. Tamamen oyunun sağladığı rekabetçi maçlarda kullanabileceğiniz bu kodları Kolsuz Oyuncu olarak sizler için derledik. Umarız oyununuz için gelişim sağlar.

 

 

Bir önceki yazımız olan PUBG Vikendi Haritasının Özellikleri başlıklı makalemizde harita özellikleri ve pubg vikendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir