PUBG Haritaları Hakkında Bilgiler - Kolsuz Oyuncu

PUBG Haritaları Hakkında Bilgiler

 

 

2017 Yılında oyun haberleri dünyasına büyük damga vuran oyun Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Öyle bir hala geldi ki, 2017 yılında bilgisayarda 2018 yılında ise mobilde rekorlar kırdı. Tabi bu rekorlarına günümüzde 2019 da hala devam ediyor. Bu içeriğimizde genel olarak oyun hakkında bilgi vermeyeceğiz. Daha çok Pubg haritaları ve bu haritaların özellikleri hakkında bilgiler olacak.

 

PUBG ‘de toplamda 4 harita bulunuyor. Tabi bu içeriği ne zaman okuyorsunuz bilinmez. Belki bu içeriği oluşturduktan zaman sonra yeni bir harita gelmiştir. Nitekim son çıkarttıkları haritası Vikendi ‘de bundan yalnızca bir kaç ay önce çıktı. PUBG ilk yayınlandığı tarihte 2 harita ile başlamıştı. Öncelikle oyunda bu haritalarda oynamak Random yani rastgele şekildeydi. Daha sonra oyuncuların tepkileri ve oyuncu sayısının artmasıyla oyuncular oynamak istediği haritayı da gelen güncellemeler sonrası seçebilmeye başladılar. Haritaların çıkış tarihlerini de bilgilerini verirken paylaşalım.

 

 

Erangel

Pubg-Erangel

PUBG Haritaları denildiği zaman akla ilk gelen harita Erangel ‘dir. Aslında oyun çıktığında iki harita ile birlikte çıksa da bu harita ilk oyun tanıtımı videosunda gözüken ilk harita olduğu için bir yandan oyunun ana haritası olarak anılıyor. Haritanın çıkış tarihi ile oyunun çıkış tarihi aynı olduğu için tarih olarak 21 Aralık 2017 diyebiliriz. Haritanın özelliklerinden bahsetmek gerekir ise alanı 8×8 km boyutlarındadır. Deniz üzerinde olan bir harita olduğu için bu 8×8 km boyutlarındaki alan içerisindeki toprak parçası alana oranla %51.47 yer kaplıyor. Denizin  toplam alana oranı ise %48.53 kadardır.  Toplam alan için 64 km2 diyebiliriz.

 

 

Miramar

PUBG Haritaları denildiği zaman akla ilk gelen harita Erangel desek de oyun çıktığı zaman oyunla beraber çıkan haritadır Miramar. Miramar haritasının alanı Erangel ile aynı olup 8×8 km boyutlarındadır. Diğer haritada belirttiğimiz gibi bu harita da çok az da olsa bir deniz alanı bulunmakta. Toprak parçası alana oranla %80.59 yer kaplıyor. Denizin kapladığı alan ise toplam alana oranla sadece %19.41 yer kaplıyor. Bu harita içinde toplam alan 64 km2 diyebiliriz.

 

 

Sanhok

Sanhok haritası 22 haziran 2018 de yayınlandı. Bir güncelleme geldi ve uzun süredir 2 harita ile oynayan oyunculara yeni bir renk kattı. Fakat bu harita diğer iki haritaya oranla daha küçük geldi. Haritanın önceki iki haritanın yarısı kadar yani 4×4 km boyutlarındadır. Sanhok haritası PUBG haritaları arasında en küçük haritadır. Bu haritada da diğer haritalar gibi deniz bölgesi vardır. Haritanın toprak alanı toplam alana oranla %49.26 boyutlarındadır. Deniz alanının toplam alana orası ise %50.74 boyutlarındadır. Kısacası haritanın toplam alanı 16 km diyebiliriz. 

 

 

Vikendi

Vikendi haritası son gelen haritadır. Sanhok çıktıktan sonra çıkmıştır. Vikendi PUBG haritaları arasında hava koşulları karlı olan ilk ve tek haritadır. Boyutları ise ne Erangel Miramar gibi büyük nede Sanhok kadar küçük. Vikendi diğer 3 haritanın tam ortası boyutlarında yani 6×6 km alanına sahiptir. Bu alanda da diğer 3 haritaya göre deniz olduğu için toprak alanının toplam alana oranı %40.29 boyutlarındadır. Deniz alanının oranı toprak alana oranı ise %59.71 ‘dir. Fark edildiği üzere denize oranla toprak alanı en az olan haritadır.

Haritalar hakkında detaylı bilgiler her birine özel oluşturulacaktır.

Bir önceki yazımız olan GAMESCOM 2019 PARTNERİ HOLLANDA başlıklı makalemizde gamescom, haberleri ve oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

“PUBG Haritaları Hakkında Bilgiler” için 3 cevap

  1. Avatar ahmet bilal dedi ki:

    gerçekten çok yararlı bilgiler teşekkür ederim…kolsuzoyuncu.com u çok seviyorum bu arada sitenizin teması vs. çok güzel <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir