PUBG GÜNCELLEME 24 NİSAN!

 

 

 

Bugün 24 Nisan ‘da oyuna giren oyunculara güncelleme ile karşılayan Pubg kısa süre önce duyurduğu özelliği getirdi. Herkesin merak ettiği ve oyun konusunda kapışmaların daha da önemli olduğu güncelleme geldi.

 

SİLAH İLERLEMESİ

Silah İlerlemesi güncellemesi ile artık sahip olduğunuz silahların istatistiklerini görebilirsiniz. Bu istatistikler silahlarınızın öldürmelerini, yere yıkmalarını, verilen hasarlarını ve kafa atışlarını gösteriyor. Bunların yanı sıra bu zamana kadar bir maçta en fazla aldığınız öldürme sayısını, bir maçta en fazla yıktığınız kişi sayısını, bir maçta en fazla verdiğiniz hasar ve yine bir maçta attığınız en fazla kafa atışı sayısını gösteriyor. Bu istatistikler her bir silaha özgü oluyor. Toplam tüm silahların değilde örneğin AKM silahının istatistiklerini veriyor. Bu sayede yapmış olduğunuz istatistiklerle hangi silahı daha iyi kullanmışınız ve hangi silah ile daha başarılı olmuşsunuz bunu görebiliyorsunuz. Ayrıca bu silahlar ile yapacağınız istatistikler sonucunda silahın seviyesi artacak ve size ödüller verecektir.

 

 

Az öncede belirttiğimiz gibi silahların seviyesini öldürme sayısı ve yapılan hasarlar ile arttırabiliyor. Tam net hangi işlemin ne kadar puan verdiğini bilmesek de oynadıkça veriler önümüze geldikçe konular hakkında daha detaylı bilgilere sahip olacağız.

 

Silahlar ise her 5 seviyede bir tılsım verecek. Bu tılsımların henüz başta ne işe yaradığını anlamasak da silahlar arasında farklılık yaratacağına benziyor. Rekabetin oyunda sürdüğü PUBG bir yandan rekabeti bu tarz silah parçalarına taşıyacak gibi gözüküyor.

 

 

Silah her 10 seviyede de bir madalya kazanacak. Sanırım silahlar arasında bir hasar farkı oluşturmasa da görsel anlamda silah da bir şeyler kazandıracak gibi. Tam olarak ne olduğu hakkında güncellemenin yeni gelmesiyle bir fikrimiz olmasa da biraz oyuna kan katacak gibi.

 

Ayrıca oyuna gelen ses güncellemeleri ile yerden alınan eşyalardan çıkan sesler ve yere atarken çıkardıkları sesler değiştirilmiş. Bu güncelleme hakkında oyuncuların henüz net bir yorumu yok ilerleyen günlerde güncelleme hakkında olumlu olumsuz yorumlar yapılacaktır.