PUBG Erangel Haritasının Özellikleri - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

PUBG Miramar Haritasının Özellikleri

e
sv

PUBG Erangel Haritasının Özellikleri

avatar

Onur

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pubg Erangel haritası Miramardan sonra gelen bir harita. Miramara kıyasla daha yeşillik olması ve arazi oranı daha düşük olması dikkat çekici özelliğinden. Erangel pusu için çok tercih edilen bir harita olarak biliniyor.

Yeşilliğin bol olması otların uzunluğunun fazla olması içinde pusucuları barındırıyor. Yine de miramar ile aynı boyutta olan oyunun en büyük ikinci haritasıdır. Bundan sonra gelen diğer haritalar daha küçük haritalardır.

 

Pubg Erangel – Araba Çıkan Yerleri

Bu harita da Pubg Erangel de arabaların ve teknelerin çıktığı yerler gösterilmekte. Mavi ile gösterilenler tekneleri simgeliyor. Sarı ile gösterilenler genelde arazi araçlarını simgeliyor.

Kırmızı ile gösterilenler garajları simgelerken mor ile gösterilenler de spor araçları yani daha hızlı araçları simgeliyor. Bu harita sayesinde büyük olan bu harita da en çok ihtiyacınız olan araç sıkıntınızı gidebilirsiniz.

Araba kadar bir önemli konu tekneler de kıyılarda yeterince bulunuyor.  Çünkü bu harita da su oranı gayet fazla.

 

Pubg Erangel Ganimet Yerleri

Bu haritada ısı haritası olarak loot çıkan yerler gösterilmiştir. Açık yeşil, sarı ve kırmızı yerler lootların bol olduğu yerleri gösteriyor. Lootlar en çok kırmızı alanda bulunurken en az yeşil alanda bulunuyor.

Yalnızca büyük şehirler değil yol kenarları ve arazi içerisinde bir çok yerde loot bulunduğunu haritadan görebilirsiniz. Bu haritaya göre Georgopol ve Yasnaya Polyana şehirlerinde kırmızılık oranının fazla olmasından dolayı çok daha fazla loot olduğunu görüyoruz.

Bütün haritaları kısaca kıyasladığımız makalemizi de okumadıysanız;

 

Erangel Haritasının Boyutu

Erangel haritasıda Miramar haritası gibi büyük bir boyuta sahip. Büyük karelerin içerisinde soldan sağa 10, yukarıdan aşağıya 10 küçük kare bulunuyor. Bu büyük karelerin içerisinde ki her bir küçük kare 100m2 alana sahip. İçerisinde soldan sağa 10 adet, yukarıdan aşağıya 10 adet var olduğu için 1000x1000metre  buda 1km2 alan demek. Yani her bir büyük kare 1km2 alana sahip.

Büyük karelerden ise soldan sağa 8, yukarıdan aşağıya 8 kare bulunmakta. 8×8 den 64 kare yapıyor ki buda 1 kare 1km2 yaptığına göre 64km2 alan olduğunu gösterir.

 

64 km2 olan Erangel haritasının oranları;

Arazi alanı (%) 51.47 alanı kapsamaktadır.

Su Alanı (%) 48.53 alanı kapsamaktadır.

633 Toplam Araç

24,058 Toplam Loot Sayısı

4,689 Toplam Silah Loot Sayısı

4.28% Yol Alanı

30.64% Yeşillik Alanı
Bu oranların hepsi 64km2 haritaya oranla gösterilmektedir. Arazi alanı bu haritanın yalnızca yüzde 51.47 si olarak gözükmektedir. Su alanı da yüzde 48.53 ile ne kadar fazla olduğunu görüyorsunuz.
Bundan önce paylaştığımız Miramar Haritasının özelliklerine de bakarak kıyaslama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PUBG Vikendi Haritasının Özellikleri başlıklı makalemizde harita özellikleri ve pubg vikendi hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli