PlayStation Store Yenileniyor! | Playstation 5 ile Beraber - Kolsuz Oyuncu

PlayStation Store Yenileniyor! | Playstation 5 ile Beraber

Playstation Store çok uzun bir süredir Sony’ nin Playstation oyunlarının satışını yaptığı bir platform. Bu platform Playstation 3 ile beraber karşımıza çıkmıştı. O zamandan beri neredeyse aynı halini koruyan Playstation Store değişikliğe uğrayacak. Playstation Store Güncelleme alacak.

Playstation 5 çıkışını yaptıktan belirli bir süre sonra Playstation Store’ da değişikliğe uğrayacak. Sadece Playstation konsollarında değil web sitesi olarak da değişikliğe uğrayacak.

 

 

Playstation Store Güncelleme

Yeni gelecek olan güncelleme ile beraber bazı oyuncuları üzecek olaylar da yaşanacak. Örnek vermek gerekirse Playstation 3, Playstation Vita ve PSP oyunları Playstation Store üzerinden kaldırılacak. Bundan böyle bu konsolların oyunlarına bu platform üzerinden ulaşılamayacak. Ayrıca PlayStation 4 üzerinde aldığınız avatarlar ve temalar  PlayStation Store‘un yeni sürümünde yer almayacak.

İstek listesi tamamen Playstation 5 üzerine kurulu olacak. Yani şuan da eğer Playstation Store hesabınızda hali hazırda bir istek listesi varsa siz onları bir kenara not edin. Çünkü yeni güncelleme geldiği zaman onlar tamamen ortadan kaldırılacak.

Bana burada mantıklı gelmeyen şey Playstation 3 oyunlarının kaldırılıyor olması. Geriye uyumluluk içeren bir konsol olacak Playstation 5. E o zaman neden satmıyorsun eski oyunlarını kendi platformundan ? Ne gibi bir kaybın olabilir ki ? Hatta bence kaldırarak daha çok şey kaybedecekler. Uncharted 3 oynamak isteyen insanlar artık karaborsaya mecbur kalacak gibi duruyor. Üzücü bir durum bu.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın arkadaşlar!

Bir önceki yazımız olan PS 5 Dikey Pozisyondan Yatay Pozisyona Dönüştürme başlıklı makalemizde playstation 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir