PLAYSTATION ’IN TORUNU PLAYSTATION CLASSIC

 

Playstation zamanında hepimize, 95 ve 2000’lerin oyuncularına çokça anı ve çokça nostalji yaratacak oyun bıraktı. Crash, Twisted Metal, ResidentEvil, Metal Gear, Tekken gibi bir çok isme hayat veren konsol oldu Playstation. Tabii zaman geçtikçe insanlar eski zamanları tekrardan yaşamak istedi. Eski oyunları oynamak, nasıl oynadıklarını hatırlamak istedi. Bu yüzden emülatörler çıktı ve insanlar bu oyunları bilgisayardan oynadı. Son! Demek isterdim ancak değil. Çünkü Sony para kazanmak istiyor. Para!

 

 

20 OYUN 800 LİRA ACABA DEĞER Mİ ?

 

Sony aldığı bir karar ile Playstation biri yaşatmak için özel bir şeyler yapacağını söyledi. Ve söylediği gibi ortaya Playstation Classic çıktı. İçerisinde eski PS oyunlarından 20 tanesini barındıracak bir konsol! Ve Playstation şeklinde. Aman tanrım gelmiş geçmiş en iyi şey! Sandık ancak tam olarak öyle olmadı. Hatta hiç olmadı. Çünkü geçmişimiz hatırladığımız kadar harika değilmiş.

 

Öncelikle oyunlar hala aynı oyunlar. Hatta şöyle bir sayalım:

 

Battle Arena Toshinde, CoolBoarders 2, DestructionDerby, Final Fantasy VII, Grand Theft Auto, IntelligentQube, Jumping Flash, Metal Gear Solid, MrDriller, Oddword: Abe’s Oddysee, Revelations: Persone, Rayman, ResidentEvil Directors Cut, R4 RidgeRacerType 4, Super Puzzle Fighter 2 Turbo, SyphonFilter, Tekken 3,  TomClancy’sRainbowSix, Twisted Metal, Wild Arms.

 

Orijinal Playstation halleri ile aynı oyunlar. Kontrol de aynı. Ancak oyuncular olarak sorun ettiğimiz şey şu, fiyat! Evet açık konuşalım bu 20 oyun için 800 lira kesinlikle değmez. Ufak bir Playstation klonu ve 20 oyun. Kesinlikle 800 TL edecek hiçbir şey yok. Çünkü aynı oyunları Pc’de emülatör yardımı ile oynayabilirsiniz. Hatta bütün Playstation oyunlarını oynayabilirsiniz! O yüzden bu 800 TL’ lik versiyon ne kadar gerekli, ne kadar parasını hak ediyor bu biraz meçhul. Eğer diyorsanız ki “Nostalji ulan!” buyurun alın 800 TL kendisi.  Keyifli vakitler geçireceğinize dair şüphemiz yok. Ancak bu keyfin göreceli olduğu konusuna kadar sonuna kadar katılıyoruz. Umarız bu tarz hareketler daha planlı ve daha çok oyuncular dinlenilerek yapılır!

Kısacası bugün yazımızda Kolsuz Oyuncu olarak PS başlangıcından bahsettik ve classic modelini anlattık.