Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

PLAYSTATION E3 ’TE VAR MI YOK MU?

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PLAYSTATION E3’TE YOK MU ?

 

Yıllarca E3 stantlarında boy göstermiş olan Japon menşeli Sony şirketinin oyun konsolu olan Playstation, Sony ’nin aldığı radikal bir karar ile E3 konferansında boy göstermeme kararı aldı!

 

 

DEVLER LİGİ DARALIYOR, E3 UFALIYOR!

 

E3 konferansı, büyük oyun stüdyolarının yer aldığı, geliştirdikleri ve yayıncılık yaptıkları oyunları tanıttıkları dünyaca ünlü bir konferanstır. Bu konferansta büyük stüdyolar, küçük stüdyolar ile yaptıkları anlaşmalarla Indie yapımcıların oyunlarını da kendi stantlarında gösterirler. Bu konferans en çok ilgi duyulan konferansların başında geliyor. Zira bütün oyun devleri burada ve her biri oyun dünyasını sarsan onlarca, hatta yüzlerce, oyunun tanıtımları, oynanış  videoları ilk olarak bu konferansta sergileniyor. Konferans bir çok etkinliğe, oyun alanına sahip. Özel olarak biletler ile girilebilen bu konferans, yaz aylarında yeni oyunların tanıtıldığı en büyük konferans konumunda. Biz gelelim Sony neden E3’e katılmayacak ? Akıllarındaki plan nedir ? Yoksa yeni birşeylerin mi peşindeler? Evet, peşindeler!

 

 

STATE OF PLAY ILK YAYININI YAPTI BİLE!

 

Geçen gece Sony, Twitch ve Youtube üzerinden yaptığı yayın ile ilk defa görücüye çıkardığı State of Play etkinliğini bizlere sundu. Kısa süren bu yayın sırasında, birkaç VR oyunu, zaten bilinen bazı oyunlardan birkaç görüntü ve daha fazla şey beklediniz ancak bu kadar. Vasat bir yayın olduğu konusunda çoğu izleyen hem fikir. Heyecan verici olmayışı ve yeni birşeyler göstermeyişi bir hayal kırıklığı oldu. Ancak yayının sonunda hoş sesli ablamız bizlere şöyle bir şey söyledi “Bu daha ilk. Bunun devamı gelecek. Beklemede kalın.” Evet belliki Sony bu yayınları devam ettirme derdinde. Yani yeni uğraşı bu. Belkide elini eteğini E3’ten tamamen çekip kendi yaptığı yayınlar ile oyunlarını tanıtacak ve bizlere oradan bilgiler aktaracak. Şahsen ben böyle olacağını düşünmüyorum. Benim aklıma ilk gelen, E3’te büyük oyunları sergileyip State of Play’de küçük küçük hem büyük oyunlar hem de arada kalan oyunlar hakkında bilgiler verecekler. Bu sene tamamen ellerinde bir şey olmadığı için E3’e katılmadıklarını düşünüyorum. Hep beraber bekleyip göreceğiz!

 

 

Bir önceki yazımız olan PLAYSTATION ’IN TORUNU PLAYSTATION CLASSIC başlıklı makalemizde playstation, Playstation Classic ve Ps oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli