PlayStation 5'in 2 TB'lık Sürümü, Şok Fiyatıyla Karşınızda - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Mitoloji Yaratıklı Assassin’s Creed Valhalla Oynanış Videosu Yayınlandı

e
sv

PlayStation 5’in 2 TB’lık Sürümü, Şok Fiyatıyla Karşınızda

avatar

Ömer Torun

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation Fiyatı

Çıkması kesin olarak bakılan PlayStation 5 2 TB lik sürümü çok yüksek bir fiyat etiketi ile bir e-ticaret web sitesinde görücüye çıktı. Tabi ki yine de tahmini bir fiyata belirlenmiş olduğun da düşünülüyor durumda. Kısa zaman içinde PlayStation 5’i erkenden sipariş vermek isteyen PSN kullanıcıları için ise ön kayıt yapan Sony, yeni ve güncel nesil oyun konsolları’nın yeni özelliklerini tanıtırken en ağırlıklı olarak gelişmiş bir SSD’sine de özellikle vurgu yapıyordu. Ve hatta Sony, bu geliştirilmiş SSD‘nin kapasitesi hakkında da bolca bilgi vermekten kaçınmadı ve PlayStation 5’in 825 GB bir dahili hafızası alanıyla geleceğini de öğrenmiş olduk.

Fakati 825 GB depolama hafızası PlayStation 5 için yeterli olacak mı diye akıllarda soru işareti bıraktı. Günümüz oyunlarından Last of Us Part II gibi yeni nesilde olan oyunlar PlayStation 4 oyunlarındaki 100 GB üzerinde depolama kapasitesi ne ihtiyaç duymasını ele alacak olursak önümüzde 4-5 yıl içerisinde kullanılacak 825 GB lık PlayStation 5 e yakın zamanlarda en fazla 5-6 oyun dan daha fazlasını yükleyebilme yi tahmin etmek o kadar da zor olmasa gerek.

PlayStation 5 2 TB

2 TB Olan PlayStation 5 bir alman e-ticaret sitesinde ortaya çıkmış durumda. Sony, 825 GB’lık kapasite alanını az bulan kullanıcılar için ise 2 TB’lık PlayStation 5 seçeneği ile de satışa sunacağını düşünüyor. Daha önceki zamanlar da da Amazon da 2 TB’lık PlayStation 5 için bir ürün sayfası ortaya çıkmıştı. Ancak söz konusu bu sayfa nın kısa süre içinde ise yayından kaldırmıştı. Şimdilerde ise bir Alman e-ticaret sitesi olarak bilinen Otto.de’de 2 TB’lık PlayStation 5 tekrardan gün yüzüne çıkmış bir durumda.

Daha yüksel alanlı bir oyun konsolu için pek çok kişinin ve özellikle ise oyuncuların memnun kalmasını sağlayacaktır. Tabi Otto.de’de ki 2 TB’lık PlayStation 5 için Düzenlenen 941 euroluk yani 8.400 TL civarlarında vergilerde dahil bir fiyat Türk oyuncuların keyiflerini oldukça kaçırabilecek durumda. Tabi yine de Sony’nin performansı her ne olacak olursa olsun PlayStation 5 için böyle bir fiyat etiketi belirlemiş durumda değil. Tabii biz oyun severler için umarız oyuncuları üzecek yüksek bir fiyat çıkmaz.

 

 

 

Kolsuz Oyuncu Youtube Kanalını Takip Etmeyi Unutmayın Arkadaşlar!

Bir önceki yazımız olan PlayStation 5 Konsoluna Rakip Uygun Fiyatlı Xbox başlıklı makalemizde PlayStation5, PS 5 ve ps 5 rakibi xbox hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli