e
sv

PlayStation 5 Konsoluna Rakip Uygun Fiyatlı Xbox

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation 5 Konsoluna Rakip

PlayStation 5 Konsoluna Rakip Uygun Fiyatlı Xbox

Amerika Birleşik Devletleri yazılım şirketi Microsoft, Xbox konsolları için yeni bir patent başvurusu yaptı. Bahsi geçen patent başvurusunun Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandığı açıklandı.

 

PlayStation 5 Konsoluna Rakip Uygun Fiyatlı Xbox

Bilindiği üzere Sony ve Microsoft arasında bulunan rekabetin dozu epeyce arttı. PS 5 konsolu için düzenlenmiş olan tanıtım etkinliği kimileri için bir hayal kırıklığı olsa da gözler şimdi Xbox Series X cephesinde. Peki Microsoft niçin yeni bir patent aldı?

Microsoft’un müsait fiyatlı Xbox konsolları üretmek istediği biliniyor. Tamda bu nedenden ötürü harekete geçen ekip, Xbox Series adının haklarını satın aldı. Böylece bundan sonra önünde “Xbox Series” etiketi olan birçok yeni Xbox modeli üretilebilir.

PlayStation 5 Konsoluna Rakip Uygun Fiyatlı Xbox

Bahsettiğimiz patent işlemi yepyeni Xbox modellerinin geleceğini garanti etmese de Microsoft’un Xbox Series X’ten sonraki ilk durağı uygun fiyatlı bir Xbox Series konsolu olabilir. Hatırlanacağı suretiyle daha önce Xbox Lockhart adlı bir konsol da ortaya çıkmıştı.

Kod ismi Lockhart olan Xbox Series S de müsait fiyatlı ve “Xbox Series” etiketli konsollardan biri olacak. Hem Xbox Series S modelinin hem de bu etikete haiz olan diğer modellerin AMD’nin grafik modülleri tarafından destekleneceği söyleniyor.

PlayStation 5 Konsoluna Rakip Uygun Fiyatlı Xbox

İlgili patente “buradan“ ulaşabilirsiniz. Son olarak Microsoft, bu patent ile birlikte bu serinin geleceğini güvence dibine aldı. Bundan böyle oyuncuları daha çok uygun fiyatlı Xbox konsolu bekliyor olabilir.

Söz konusu olan yeni modelin ismi veya özellikleri hakkındaki henüz bir bilgiye sahip değiliz. Önümüzdeki günlerde kendisi hakkındaki daha fazla bilgiye erişebilme şansımız olabilir. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda belirtmeyi ihmal etmeyiniz.

Youtube kanalımızdaki videolara göz atamak için buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan PlayStation 5 İle İlgili Fiyat Açıklaması! başlıklı makalemizde playstation 5, PlayStation 5 fiyat ve PS 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Call of Duty Warzone Oyununun Oyuncu Sayısı Arttı !