PlayStation 5 Konferansı |16 Eylül Günü Geliyor - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Epic Games, Ücretsiz Yapacağı Oyunu Açıkladı

e
sv

PlayStation 5 Konferansı |16 Eylül Günü Geliyor

avatar

Ömer Torun

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation 5 ile alakalı haziran ayından beri onlarca şey duyduk ve gördük. Bir sürü oyunun yanı sıra konsolun kendi özellikleri ve sunacakları ile alakalı pek çok şey gördük. Her ne kadar daha fazla exclusive oyun görmeyi dilesek de bir şekilde isteklerimizin karşılanacağını biliyoruz. Her yaptıkları yeni konferans ile beraber oyunlar ve detaylar daha da karşımıza çıkıyor.

16 Eylül Gününde ise yeni bir konferans düzenlenecek. Bu konferans ile beraber konsolun fiyatını öğreneceğiz.

 

 

PlayStation 5 Konferansı | Fiyatlar Düşündürüyor

Microsoft’ un Xbox konsolları için açıkladığı fiyatlardan sonra tüm gözler Sony tarafına döndü. Xbox’ ın sadece dijital olarak satın alınan oyunları çalıştıracak olan konsolu XBOX SERIES S  299 dolardan çıkış yapacak. PlayStation tarafında ise 16 Eylül günü çıkartacakları iki konsolunda fiyatını öğreneceğiz. Çıkacak oyunlar konusunda daha detaylı bir yayın görmek istiyorum ben. Sadece konsolun fiyatından ziyade bir kaç oyun görsek hiç fena olmaz. Ama muhtemelen görmeyeceğiz.

PlayStation 5′ in fiyatı konusunda Microsoft’ un açıklamasının ardından pek çok spekülasyonlar ortaya çıktı. Bazı ülkelerde ön siparişe 1000 dolar bazından satışa sunulması, CD-ROM olmadan çalışacak olan dijital versiyonun 700 dolar gibi fiyatlardan ön siparişe açılması gibi durumlar oyuncuların canını sıkmış durumda.

Türk oyuncular olarak en çokta bizim canımızı sıkıyor zira kurlar malumunuz. Dolar ve Euro aldı başını gidiyor. Eğer gerçekten spekülasyonlar az da olsa doğru çıkarsa yani beklediğimiz fiyatların üzerinde fiyatlar ile karşılaşırsak büyük sıkıntılar doğacaktır. PlayStation’ ı kendime daha yakın hissediyor olmama rağmen XBOX SERIES S şuan bana çok makul geliyor. Bakalım 16 Eylül günü PlayStation 5 Konferans’ ında nasıl fiyatlar ile karşılacağız.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Altın Kaplama PlayStation 5 başlıklı makalemizde Altın kaplama, Altın kaplama PlayStation 5 ve playstation 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli