e
sv

PlayStation 5 İle İlgili Fiyat Açıklaması!

avatar

Burak Yıldız

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation 5 İle İlgili Fiyat Açıklaması

PlayStation 5 İle İlgili Fiyat Açıklaması!

İki gün önce çok fazla bilgi verilmeden tanıtılan PS5, oyuncuları ikiye böldü. Lasmandaki durumu sönük olarak nitelendirildiği Sony’de yetkili olan PlayStation CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 fiyatı ile alakalı izahat yaptı.

 

PlayStation 5 İle İlgili Fiyat Açıklaması!

Lansmanda paylaşılmayan teknik detaylar arasında fiyatın belirsizliği de bulunuyor. Aslında bu konuda çeşitli teoriler mevcut. Bunlardan birisi 2006 senesinde PS3’ün 599 dolar fiyatla duyurulmasından sonra Sony’nin topa tutulması. PS yöneticileri bu durumu tekrar yaşamak istemediği için açıklamamış olabilir.

PlayStation 5 İle İlgili Fiyat Açıklaması

Dünyayı hala etkilemeye devam etmekte olan COVID-19 salgınının konsol üretimini etkilemeye devam edeceği söyleniyor. Keza Jim Ryan’ın PlayStation’un şu anki firma ekonomisi hakkında durumuna ilişik açıklamasında, iş kollarının resesyona daha dayanıklı bir iş bulunduğunu belirtiyor. Bu durumda kıymet eşitliğine daha oldukca odaklanılması icap ettiğinin de altını çiziyor.

Değer eşitliğinden hisse biçilince PS5’in standart ve optik disk sürücüsü olmayan iki model bulunduğunu düşünürsek, PlayStation 5 fiyat aralığının, iki modelinin de benzerlik taşıyabileceği ortaya çıkıyor. Ryan, BBC’ye yaptığı açıklamada, fiyatlara dair bir izahat yapmayacağını ancak PlayStation’ın iki farklı sürüm çıkarmasındaki sebebin müşterilere seçenek taktim etmek olduğunu söyledi.

Youtube kanalımızdaki içeriklere göz atmak isterseniz,buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan PlayStation 5 Konsolunun Fiyatı Sızdırıldı ! başlıklı makalemizde playstation 5, PlayStation 5 Fiyatı ve PS 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Google Stadia Artık Tüm Android Cihazlarda !