PlayStation 2 Oyunları | Popüler, Nostaljik - Kolsuz Oyuncu

PlayStation 2 Oyunları | Popüler, Nostaljik

PlayStation 2 üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala oyun konsollarının tepesinde oturmayı başarıyor. Hala en çok satan konsol olarak zirvedeki tahtını bırakmış değil. Bunun en büyük sebeplerinden biri birbirinden muazzam bir çok oyuna ev sahipliği yapıyor olması. Bugün yapacağımız listede de bu oyunların bazılarına bakacağız!

En Popüler PlayStation 2 Oyunları listemize başlayalım.

 

 

5 Numara SHADOW OF COLOSSUS

PlayStation 2′ nin oyuncuları en çok etkileyen oyunu olabilir. Sadece oynanış anlamında değil, esasen hikayesi ile etkilediğini düşünüyorum. Karakterler konuşmuyor bile olsa olayların gerçekleniş anı ve atmosfer sizi etkilemeyi başarıyor.

4 Numara GTA: SAN ANDREAS

GTA serisinin garanti en efsane olmuş oyunu diyebilirim. Eksikleri olmasına rağmen çıktığı yıldan bugüne devasa oyuncu kitlelerine kendini oynatabilmek gerçekten de her baba yiğidin harcı değil. San Andreas sadece bu özelliği ile bile günümüz oyunlarının tamamı ile kapışacak seviyede.

3 Numara GOD OF WAR 2

Geçtiğimiz gün adaşının duyurusu yapılan efsane PS2 oyunlarından biri daha. Benim için Kratos gibi oyun dünyası için çok önemli bir karakteri ortaya çıkarması ile ayrı bir yeri var. Yunan mitolojisi ile iç içe oluşu ilgimi çekmesi için  ekstra bir etken!

2 Numara METAL GEAR SOLID: SNAKE  EATER

Kojima abimizin efsaneleştirdi muazzam serinin en muazzam oyunu dediğim zaman bana karşı çıkacak 10 kişi falan vardır herhalde. Harika kurgulanmış hikayesi ve o zamana kadar kimsenin cesaret edemediği komplekslikte bir oynanış ile zamanının ve bugünün devi haline gelmiş konumda.

1 Numara TEKKEN 5

Dövüş oyunu furyasını Tekken adına ayakta tutan oyunlardan biri diyebiliriz. 6. ve 7. oyun ile beraber eskisi gibi popüler olamadı maalesef. Ancak Tekken 5 kesinlikle PlayStation 2 oyunları arasında devler ligine oynayan oyunlardan bir tanesi.

 

En Popüler PlayStation 2 Oyunları listemiz bu kadardı arkadaşlar!

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Korku Hikayeleri | Amnesia: The Dark Descent başlıklı makalemizde Amnesia: The Dark Descent ve Korku Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir