e
sv

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu

avatar

Burak Yıldız

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu ;

Ayın bir ihtimal de en keyifli oyunu benim için Juicy Realm oldu. Bağımsız bir yapımcının oyunu olan Juicy Realm İlginç bir temaya ve bir o kadar da keyifli oynanışa sahip. Steam’deki müsait fiyatı da bana kalırsa eğlencesini karşılıyor.

En son ne vakit bir meyve yediniz yahut suyunu sıktınız? Ama kesinlikle dikkat edin, bir gün bu meyvelerin kolları ve bacakları çıkabilir! Bununla beraber siz daha ne olduğunu anlamadan tabağınızdaki elma eline kalaşnikofu alıp bir direniş başlatabilir. Juicy Realm’da da işler bu biçimde gelişiyor. Aniden oluşan bir evrim veya bir çeşit mutasyon kararı meyve ve sebzeler gelişip kolları ve bacakları olan bilinçli birer varlıklara dönüşüyorlar. Sonuç olarak, besin zincirini etkileyen bu durum bizler insanları bir şeyler yapmak zorunda bırakıyor.

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu

Oyunun hikayesinin özetlemek gerekirse bu olduğunu söyleyebiliriz, sadece belirtmem gerekiyor ki Juicy Realm hikayesi ile değil keyifli oynanışı ile ön plana çıkan bir oyun.

Oldukça tatlı ve çok renkli grafiklere sahip olan bu oyunda dört farklı sınıftan birini seçiyor ve silah kuşanmış meyvelerin arasına korkusuzca dalıyorsunuz. Bazen kalaşnikoflu elmalara, ara sıra kılıçlarla dolaşan karpuzlara, ara sıra ise oradan oraya zıplayan üzüm tanelerine karşı savaşıyorsunuz. Oyun tam anlamıyla hack & slash tadında ilerliyor.

Oyuna başlamadan ilkin dört farklı sınıftan birini seçtiğinizi söylemiştim. Ninja, Botanist, Boxer ve Mercanary’den oluşan bu sınıfların her biri kendine hususi oynanışa haiz. Örneğin, ninja sınıfı yakın dövüş silahlarında ustayken, öteki sınıflar ağırlıklı olarak menzilli silahlar kullanıyorlar. Oyunda birçok değişik tabanca çeşidinin olmasını ise gerçekten güzel buldum. Ne bulunduğunu anlayamayacağımız alev ateş silahlardan tutun da bildiğiniz somun ekmeğe kadar pek çok şeyi tabanca olarak kullanabiliyorsunuz. Hatta bununla beraber, Steam logosu tarzında tasarlanmış bir silah sayesinde para ateş ediyor, mermi harcadıkça da coin topluyorsunuz. Epeyce hoş bir fikir olduğu da aşikar.

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu

Peki ama bu coinler ne işimize yaramakta ve başka nasıl toplanıyor?

Coinler yok ettiğiniz hasım meyvelerden veya sandıklardan çıkıyor. Bulunduğunuz bölümü geçtikten hemen sonra o bölümün boss’unu da alt ettikten sonrasında yeni bölüme geçmeden bir pazara giriyor ve bu pazarda coinler ile mermi, sağlık ya da yeni bir silah alabiliyorsunuz. Az önce de bahsettiğim şeklinde oldukça komik onca silah arasından seçim yapmak bayağı keyifli oluyor.

 

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu

 

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu Önemli Nokta !

Gelelim en can alıcı noktaya, Juicy Realm bu şekilde kaydedip çıkabileceğiniz, sonrasında istediğiniz noktadan başlayabileceğiniz bir oyun değil. Bir kere oyunun başına oturduktan sonra ilerleyebildiğiniz noktaya kadar ilerlemeniz gerekiyor. Zira oyundan çıkar veya ölürseniz her şeye en başından başlıyorsunuz. Oyuna her en baştan başladığınızda da bölüm bir sonundaki boss’lar haricinde diğer bütün düşmanlar farklılaşıyor. Bölümler aynı olsa da seviyeleri değişik sıralarda geliyor. Kayıt sisteminin olmayışını çok da tuttuğumu söyleyemem, şundan dolayı ileri bölümleri görmek isteseniz de bir noktada oyunu bırakmak isteyebiliyorsunuz.

Hoş grafikleri ve keyifli oyun yapısı ile Juicy Realm aslen tam bir çerezlik oyun. Canınız sıkıldığında “Dur bari, iki el oynayayım,” diyebileceğiniz ve bununla beraber bir arkadaşınızla birlikte co-op olarak da tecrübe edebileceğiniz bu oyuna siz de bir göz atabilirsiniz.

Oyun İncelemeleri : Juicy Realm Oyunu ‘ adlı yazımızı yorumlamayı unutmayınız.

Youtube kanalımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oyun İncelemeleri : Kenshi Oyunu başlıklı makalemizde İncelemeler, Kenshi ve Kenshi İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Assassin’s Creed En İyi Itemlar – Tüm Seri!