Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

Operasyon: ANKA – Milli Mobil Oyun

avatar

Onur

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Uzay ve Havacılık Sanayi (TUSAŞ) yapımıdır. Ücretsiz milli mobil aksiyon oyunu olan Operasyon: ANKA PLAYSTORE ve IOS platformlarında...

Türk Uzay ve Havacılık Sanayi (TUSAŞ) yapımıdır. ANKA -S İnsansız Hava Aracını konu almaktadır. 7 ay içerisinde Udo Games ve Otto Games tarafından dizayn edilip yapılmıştır. Operasyon Anka ücretsiz bir milli oyun olarak IOS ve ANDROID ‘de oynamaya hazır!

Operasyon ANKA basit mekanikler ile süslenmiş eğlenceli bir oyun. Savaş alanında, aksiyonun en yoğun olduğu ve karadaki askerlerin destek beklediği anda SİHA kontrolünü elinize alıp görevi başarıya ulaştırmak için çabalıyorsunuz.

 

 

Nasıl Oynanır?

 

Oyunu FPS (First Person Shooter) yani Birinci şahıs nişancı bakış açısı ile oynuyorsunuz. Görevleriniz ANKA-S kullanarak düşmanlara ateş ederek tüm hedefleri yok etmeye çalışıyorsunuz. Oyunda bolca aksiyon bulunmasının yanı sıra oyunu oynarken daha çok Strateji yapmanız gerekiyor. Ayrıca oyunda bir çok çeşit silah ve savunma araçları bulunuyor. Bu araçları kullanarak komutandan alınan emirleri uygulamanızın yanı sıra keşif için uçuşlar yapıyorsunuz. Oyun strateji üzerine kurulu olduğunu söylemiştik. Düşmanların bölgesine sızmaya çalışan askerlerinize yardım etmek için havadan destek sağlıyorsunuz ve sivilleri kurtarmaya çalışıyorsunuz. Oyunun geçtiği bölge ise doğaçlama bir bölge.

 

Oyunun hikayesi

Savunma araçları üzerine uzmanlaşmış bilim insanları ve uzman mühendisler ANKA -S için bir silah tasarlıyorlar. Yüksek güvenlikli bir askeri üssün içine gizlenip kimsenin bilmediği bir yerde çalışıyorlar.

Bu gizli üs kim olduklarını bilmediğimiz kimliklerini gizleyen düşmanlar tarafından saldırıya uğruyor. Bu saldırı sonrasında olaylar büyüyor ve büyük bir savaşa dönüşüyor. Tüm yakın çevreye yayılan bu savaşı bitirmek ve düşmanları yok etmek size düşüyor.

 

IOS ve Android içinde kullanılabilir durumda olduğunu tekrar söyleyelim. Türkiye olarak oyun sektöründe geri kaldığımız için yapılan her oyunlar bir gelişme oluyor.Türkiye ‘de oyun sektörü mobil ve bir çok platformda başlamış bulunmakta. Mobil platformunda ise yapılan oyunlar popüler olmakta ve tutulmakta. Türk Silahlı kuvvetlerinin envanteri hakkında böyle bir oyun yapılması gerçekten güzel. Bu tarz oyunlar ülkemizde sevilmekte ve bu tarz oyunlara örnek verilebilecek oyun sayısı da az. Özellikle mobil sektöründe aksiyon bazında oyun pek bulunmuyor.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan KARA DELİK İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ! başlıklı makalemizde bilim, eht ve event horizon telescope hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli