Operasyon: ANKA – Milli Mobil Oyun

Türk Uzay ve Havacılık Sanayi (TUSAŞ) yapımıdır. ANKA -S İnsansız Hava Aracı konu almaktadır. Türkiye de bulunan oyun geliştirici stüdyosu Udo Games ve Otto Games birlikteliği ile 7 ayda yapılmıştır. Ücretsiz milli mobil aksiyon oyunu olan Operasyon: ANKA PLAYSTORE ve IOS platformlarında…

Oyun haberleri gündemine giren Operasyon: Anka oyununun mekaniği çok kolay ve eğlenceli. Savaş alanında, aksiyonun en yoğun olduğu ve karadaki askerlerin destek beklediği anda SİHA kontrolünü elinize alıp görevi başarıya ulaştırmak için çabalıyorsunuz.

 

 

Nasıl Oynanır?

Oyunu FPS (Firs Person Shooter) yani Birinci şahış nişansı bakış açısı ile oynuyorsunuz. Görevleriniz ANKA-S kullanarak düşmanlara ateş ederek tüm hedefleri yok etmeye çalışıyorsunuz. Oyunda bolca aksiyon bulunmasının yanı sıra oyunu oynarken daha çok Strateji yapmanız gerekiyor. Ayrıca oyunda bir çok çeşit silah ve savunma araçları bulunuyor. Bu araçları kullanarak komutandan alınan emirleri uygulamanızın yanı sıra keşif için uçuşlar yapıyorsunuz. Oyun strateji üzerine kurulu olduğunu söylemiştik. Düşmanların bölgesine sızmaya çalışan askerlerinize yardım etmek için havadan destek sağlıyorsunuz ve sivilleri kurtarmaya çalışıyorsunuz. Oyunun geçtiği bölge ise doğaçlama bir bölge.

 

 

Oyunun hikayesi

Savunma araçları üzerine uzmanlaşmış bilim insanları ve uzman mühendisler ANKA -S için bir silah tasarlıyorlar. Yüksek güvenlikli bir askeri üssün içine gizlenip kimsenin bilmediği bir yerde çalışıyorlar.

Bu gizli üs kim olduklarını bilmediğimiz kimliklerini gizleyen düşmanlar tarafından saldırıya uğruyor. Bu saldırı sonrasında olaylar büyüyor ve büyük bir savaşa dönüşüyor. Tüm yakın çevreye yayılan bu savaşı bitirmek ve düşmanları yok etmek size düşüyor.

 

Anka oyunu hem Android hem de Ios platformlarında bulunuyor. Türkiye olarak oyun sektöründe geri kaldığımız için yapılan her oyunlar bir gelişme oluyor.Türkiye ‘de oyun sektörü mobil ve bir çok platformda başlamış bulunmakta. Mobil platformunda ise yapılan oyunlar popüler olmakta ve tutulmakta. Türk Uzay ve Havacılık Sanayi tarafından yapılan ilk oyun olan Operasyon: ANKA grafikleri ve oyun tarzı ile dikkat çekiyor. Bu tarz oyunlar ülkemizde sevilmekte ve bu tarz oyunlara örnek verilebilecek oyun sayısı da az. Özellikle mobil sektöründe aksiyon bazında oyun pek bulunmuyor.

Oyunu İndir

ANKA Hem Playstore da hemde Ios platformlarında bulunuyor.

Playstore üzerinden indirmek için tıkla.

IOS üzerinden indirmek için tıkla.