Microsoft'un Xbox Game Pass Ayrıcalıkları - Kolsuz Oyuncu

Microsoft’un Xbox Game Pass Ayrıcalıkları

Microsoft Xbox Game Pass

Microsoft Xbox Game Pass abonelikleri paketlerinden hangisini almanız gerektiğine karar veremediyseniz sizlere biraz fikir verelim. Microsoft dünden itibaren bulut tabanlı olacak oyun platformu xCloud hizmetini Android tablet vede telefonları için kullanmaya açtı. Şirketi 150 ve daha fazla Xbox oyununu bulunduran bir hizmeti tüm Android kullanıcılarına herhangi bir bilgisayara ihtiyacınız olmadan cihazınız üzerinden oyun oynayabilmeye olanak sağlıyor.

Tabi Microsoft xCloud hizmetini kullanabilmek için ise bir Xbox Game Pass aboneliği almanız gerekmekte. Ve bu abonelikler ile herhangi biri değil sadece en yüksek ücrete sahip olan Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiniz’in olması şart koşuluyor ve abonelik ücreti ise normal şartlarda ise 44.99 TL ye satılmakta.

Microsoft'un-Xbox-Game-Pass-Ayrıcalıkları

Diğer Abonelik Paketleri Neler Sunuyor

Tabi Xbox Game Pass Ultimate paketinin fiyatı bir nebze yüksek gelmiş olarak gözükse de. Ancak Microsoft bizlere sunduğu bu hizmetin diğer Game Pass paketlerinden ne tür farkları olduğunu da merak ediyorsunuzdur. Aslına bakacak olursak bu üyelik sadece xCloud’un kullanabilmesini sağlamıyor. Üyeliğin sunmuş olduğu avantajlara vede diğer üyeliklerle olan farklara yakından bakalım.

Bütün farkları özetleyecek olursak aşağıdaki gibi bir tablo şeklinde olmakta.

  1. Xbox Game Pass: Xbox, 250’den fazla oyun, Xbox Live Gold yok, xCloud yok, EA Play yok, aylık 29,99 TL
  2. Xbox Game Pass Ultimate: Xbox ve PC, 250’den fazla oyun, Xbox Live Gold var, xCloud var, EA Play var, aylık 44,99 TL
  3. PC için Xbox Game Pass: PC, 200’den fazla oyun, Xbox Live Gold yok, xCloud yok, EA Play var, aylık 29,99 TL

Sizlerinde gördüğü gibi Xbox Game Pass Ultimate Xbox Live Gold hizmetinde ve de xCloud hizmetlerine yer vermekte. Tabi Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyaç duyarsanız aylık bir şekilde hesap yaptığınızda Xbox Live Gold ve de Xbox Game Pass üyeliğinin toplam fiyatı ise Xbox Game Pass Ultimate fiyatını oldukça geçiyor.

Şimdi Xbox Game Pass vede Xbox Game Pass Ultimate abonelikleri ilk ay ücreti ise sadece 5,90 TL olduğunu da haber verelim.

 

Diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan İkinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar | NEIN! SOLDAT! başlıklı makalemizde 2. Dünya Savaşı Temalı Oyunlar ve Temalı Oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir