Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

Microsoft Şirketi Bir Yapımı Daha Kaldırıyor!

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Şirketi Bir Yapımı Daha Kaldırıyor!

Microsoft Şirketi Bir Yapımı Daha Kaldırıyor!

Teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, internet üzerinden canlı gösterim yapan kişilerin sayısı da oldukca arttı. Yayınlanan bu içerikleri takip etmek içinse birçok platform mevcut. Bunlardan başlıca olanları ise Twitch, Mixer, YouTube Gaming ve Facebook Gaming platformlarıydı. Ancak Microsoft, yeni bir karar ile Mixer için kapatma kararı aldığını duyurdu.

Bundan sonraki süreçte Facebook Gaming ile ortaklık kuracaklarını söyleyen Mixer, mevzuyla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu.

 

 

Microsoft Şirketi Bir Yapımı Daha Kaldırıyor!

Canlı yayın takip etmek isteyenler için piyasada birçok yayın platformu mevcut. Bunlardan başı çeken ise Amazon‘un haiz olduğu Twitch. Twitch’in arkasından ise Facebook Gaming, YouTube Gaming ve Mixer benzer biçimde büyük platformlar da kullanıcılar tarafınca tercih ediliyordu. Ancak Mixer, uzun zamandır yerinde sayması ile dikkatleri üstüne çekmişti.

Platformu canlandırabilmek için büyük anlaşmalar icra eden Mixer, Shroud ve Ninja gibi yayıncıları milyon dolarlar karşılığında kendi platformuna katmıştı. Ancak görünüşe bakılırsa, platformun canlanması için bu hamleler de yeterli olmamış. Mixer’in Twitter sayfasından meydana getirilen bir ilan ile birlikte, platformun kapatılacağı ve Facebook Gaming ile ortaklık kurulacağı açıklandı. Mixer kullanıcıları ve yayıncıları için de bazı kolaylıkların sağlanacağı belirtildi.

Microsoft Şirketi Bir Yapımı Daha Kaldırıyor!

Mixer için alınan kapatma kararı ise birçok kişiyi sinirlendirmiş durumda. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, platformda mevcud hataların giderilmesi yerine böyle bir hamle yapmayı tercih ettikleri için Microsoft’u eleştirdi. Mixer ile partnerliği bulunan yayıncılar ise, Facebook Gaming’e geçtiği taktirde partnerliklerine devam edebilecekler.

 

Konuyla alakalı bir açıklama da Facebook Gaming‘den geldi. Atılan Twitter gönderisi ile birlikte, “Nerede yayın yapmış olduğunuz mühim değil, dünya üretmiş olduğunuz oyun içerikleri sayesinde daha iyi.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Canlı gösterim izleyeceğiniz zaman siz hangi platformu tercih ediyorsunuz?

Youtube kanalımıza göz atmadıysanız, buraya tıklayıp youtube kanalımıza ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xbox One X Cyberpunk 2077 Konsolunun Şok Fiyatı ! başlıklı makalemizde Xbox, Xbox One X ve Xbox One X Cyberpunk 2077 hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli