LoL İletişim Özelliği Olan Kulüpler Özelliğini Kaldırıyor! - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Pac-Man Geo, Mobil İçin Duyuruldu

e
sv

LoL İletişim Özelliği Olan Kulüpler Özelliğini Kaldırıyor!

avatar

Ömer Torun

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LoL Kulüpler Özelliğini Kaldırıyor

Riot Game 2016 da kullanıcılara sunduğu Kulüpler özelliğini 2020 yılı sonunda kaldıracağını açıkladı. Niye böyle karar aldığını da açıklayan Riot Games. Sektörde farklı iletişim araçlarının da ihtiyaçlarını karşılayabildiğini ve bunun dolayısı ile Kulüpler özelliğinin artık gerekli olmadığını açıkladı.

Oyun tarihimim en beğenilen MODA oyunlarından birisi olan League Of Legends çıktığı günden bu güne dek oldukça önemli geliştirmeler ve değişiklikler yaptı. Geliştirici ekip olan Riot Games ellerinden gelenin fazlasını yaparak oyuncuların oyuna olan ilgisini sürekli yükseklerde tutmaya çalıştı. Aslına bakacak olursak bunu büyük oranda başardılar diyebiliriz. Bu durumda oyuna eklenilen özelliklerden bir tanesi olan Kulüpler özelliğiydi. Riot Games 2016 yıllı içerisinde piyasaya sürdüğü bu özelliğin yolun sonuna gelmesi ve ihtiyaç duyulmadığını söyledi.

Riot Games çalışanları kendi internet siteleri ile bir blog gönderisi yaparak Kulüpler özelliğinin niçin kaldırılacağını ayrıntılı bir biçimde oyunculara açıkladı. Üstüne üstelik bunun oldukça samimi ve açıklayıcı bir şekilde yaptı. Geliştirici Riot Games ekip yaptığı detaylı açıklamada ise. Bu özelliğin artık yapılabilecek bir durumun kalmadığını tekrardan dile getirdi. Eğer isterseniz Riot Games in kulüpler özelliğinin kaldırılmasının açıklamalarına bakalım.

LoL-İletişim-Özelliği-Olan-Kulüpler-Özelliğini-Kaldırıyor!

Riot Games ile yapılan detaylı açıklama şu şekilde. Açıklamada bir süre zarfında League Of Legends’a eklenen Kulüpler özelliği oyuncuların birbirleri ile sağlıklı ve kolay bir iletişim kurmak için geliştirdiğini dile getirdi. Tabi bu özelliğin yayınlandığı zamandan bu zamana kadar bu alanda ciddi gelişmelerin olduğunu söyleyen Riot Games ekibi Team Speak, Ventrilo, Mumble ve tabi Discord gibi iletişim araçlarının sundukları Kulüpler özelliği ile aralarında ciddi büyük farkların olduğunu bu açıkların ise kapatılmalarının ihtimaller dahilinde bulunmadığını belirtti.

Riot Games ekibi Kulüpler özeliğinin 2020 sonunda yani sezon öncesinde oyundan kaldıracağını söyledi. Bu durumda oyuncular ise yeterli miktarda da zaman belirlediğini de dile getiren yapımcılar ilerleyen zamanda oyunculardan gelecek geri bildirimleri değerlendirerek Discord platformuna geçme sürecini değerlendirmeye alacaklarını ifade ettin. Yani sonuç olarak Riot Games LoL Kulüpler Özelliğini Kaldırıyor.

 

Diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan The Outer Worlds: Peril on Gorgon Yeni Paketi Çıktı başlıklı makalemizde The Outer Worlds: Peril on Gorgon Yeni Paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli