KOVBOY TEMALI OYUNLAR | YAHŞİ BATI - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Horizon Zero Dawn İçin Optimizasyon Güncellemesi Yayınlandı

e
sv

KOVBOY TEMALI OYUNLAR | YAHŞİ BATI

avatar

Selman Kalender

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Vahşi Batı temalı oyunlara nadir olarak rastlıyoruz. Bu türe neden bu kadar az yönelim oluyor bilmiyorum. Artık yaratıcılık mı kısıtlıyor yapması mı zor pek bir fikrim yok. Tek tahminim ne tür bir oyun yapmak istenildiği konusunda sorun çekildiği. Türü seçemeyince de doğal olarak oyun yapımcıları bu temadan uzak duruyorlar.

Bugün ise bulabildiğimiz tek tük kovboy veya vahşi batı temalı oyunları listeleyeceğiz. Kovboy Temalı Oyunlar listemize başlayalım!

 

 

5 Numara Call of Juarez: Gunslinger

2013 yılında çıktığında oynamadım ama 2018 de oynama fırsatım oldu. 5 yıl sonra oynamış olmama rağmen bile belirli bir kalitenin üzerinde olan bir oyundu. Eğlenceli mekanikleri olan bir aksiyon oyunu. Nadir vahşi batı temalı oyunlar arasında göze çarpan isimlerden.

 

4 Numara GUN

Gun eski bir oyun. Şuan oynamaya çalışsanız ne kadar sarar bilemiyorum. 2005 yılında çıktığı zamanlarda da çok ses getirememiş bir oyundu. Ama yinede vahşi batı teması ile ortaya çıktığı için dikkat çekmeyi başarmıştı. Yani 5 yıl önce oynadım bitirdim. Çokta eğlenmedim şahsen ama derseniz ki olsun kovboy olacağım deneyin yani.

 

3 Numara OUTLAWS

1997′ den misafir geldi. Gun oyunundan çok daha eski olmasına rağmen yer vermek istedim. Gözden çok kolay kaçabilecek bir oyun. Oynamak ister misiniz bilmiyorum ama kovboy temalı oyunlar arasında önemli bir yeri olduğundan emin olabilirsiniz. Çılgın easter eggleri olduğunu eklemek istiyorum. Mizah dozu o döneme göre ilginç bir şekilde yüksek bir oyun.

 

2 Numara WEST OF LOATHING

Bu oyunlar arasında tamamen mizahı ile ön plana çıkan bir oyun şuanda karşınızda. Oynanıştan bir beklentiniz olmadan oyunun dünyasının absürtlüğüne ve hikayenin komedisine odaklanın. Teması vahşi batı olduğu için böyle değişik bir oyunu da araya sokalım dedik. Takla atma mekaniği mükemmeldir bu arada.

 

1 Numara RED DEAD REDEMPTION SERİSİ

Ekstra övgüler ile bu seriden bahsetmeye hiç mi hiç gerek yok. 2. oyun ile beraber kalite standartlarını arşa fırlatan bide tekrar tutan bir seri haline geldi. İlk oyunu dönemi gereği genel kitleyi çekemese bile onun da efsane olduğunun farkındayız. Ne diyelim darısı GTA 6′ nın başına. Yakın zamanda duyursalar keşke.

 

Aralarında dikkatinizi çeken bir oyun olduysa ne mutlu bana. Genel aksiyon oyunlarında vahşi batı temasını daha sık görmek dileğiyle. Kovboy Temalı Oyunlar listemiz bu kadardı.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan The Outer Worlds: Peril on Gorgon Yeni Paketi Çıktı başlıklı makalemizde The Outer Worlds: Peril on Gorgon Yeni Paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli