Kingdom Come: Deliverance Nasıl Oyun? - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Epic Games Üzerinde Ücretsiz Oyunlar – 2 Adet

e
sv

Kingdom Come: Deliverance Nasıl Oyun?

avatar

Selman Kalender

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Kingdom Come Deliverance tabiri caizse güzel bir oyun. Benim için en azından gayet keyifli zaman geçirdiğim ve içinde bulunduğum süre boyunca kendimi o dünyada yaşadığımı hissettiğim bir oyun oldu. Detaylarına birazdan gireceğiz ama ön bilgi verelim. Kendisi sağlam bir RPG oyunu. Gerçekçiliği ön plana alan ve gerçekçiliği ile insanı etkileyen bir oyun. Hadi başlayalım!

 

Hikaye

Bohemya Krallığında ailesi ile beraber yaşayan Henry adındaki bir karakteri oynuyoruz. Oyun Henry ‘ nin yaşadığı yere yapılan bir saldırı ile başlıyor. Tatarları yanına alarak kralı devirmeye çalışan bir prens saldırı düzenliyor. Saldırıda Henry ‘ nin annesi ve babası öldürülüyor. Bunun üzerine Henry bulunduğu kaleden kaçıp en yakındaki müttefik kaleye sığınıyor. Kalenin lordu olan kişiden yardım aldıktan sonra kendine intikam almayı hedefliyor.

Saldırı olmadan önce babası Henry ‘ nin lorduna bir kılıç yapıyor. Ancak Henry bu kılıcı kaybediyor. Henry ‘ nin en büyük amacı kılıcı geri alarak lorduna teslim etmek. Ve böylelikle babasının ondan istediği son şeyi gerçekleştirmek. Ancak bu o kadar kolay olmayacak. Henry bu yolda giderken Bohemya Krallığı ile ilgili önemli olayların içerisinde yer alacak.

 

Oynanış

Gelelim oyunun gerçekçilik kısmına. Öncelikle genel mekaniklerden bahsedelim. Acıkmak, susamak, uykunuzun gelmesi bu oyunda doğal şeyler. Baya yanınızda yiyecek içecek bulundurmanız, uykunuz geldiği halde ise en yakın hana gidip uyumanız gerekiyor. Tabii ki bunu sık sık yapmıyorsunuz. Ancak oyunda var olduğunu biliyorsunuz ve 2 3 saatte bir bunun ile karşılaşmak oyuncuyu ayakta tutuyor.

Savaş mekaniklerine gelelim. Ağır ve oturaklı bir savaş mekaniğine sahip bir oyun. Hamlenizi doğru seçmeniz, zamanlamanızı iyi yapmalısınız. Acımasız düşmanlara karşı yanlış hamleler sizi yoracak darbeler almanıza sebep olabilir. Aynı şey yay için de geçerli. Yayı germe hızınızı ve düşmanınızın size olan mesafesini iyi tahlil etmelisiniz. Bunlara dikkat eden oyuncular daha kolay alışacaktır.

 

Grafikler

Tıpkı olması gerektiği gibi. Yeni nesile ayak uydurabilen ışıklandırmalar ve kaplamalar var. Oynarken kesinlikle sizi rahatsız etmiyor. Göze hoş gelen ve sıkmayan grafikler kullanılmış.

 

Genel hatları ile oyun bu. Hazır bedava olmuşken bilgi almak isteyen oyunculara yardımcı olması dileği ile iyi oyunlar!

Daha detaylı oyun videoları ve incelemeler için Kolsuz Oyuncu Youtube kanalımızı takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan ANTHEM Değişme Kararı Aldı başlıklı makalemizde anthem, değişme kararı ve Origin hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli