Karşınızda Forager

 

 

HopFrog tarafından geliştirilen Forager 18 Nisan ‘da PC oyuncuları için Steam üzerinden oyunculara sunuldu. Oyunun PS4 ve Nintendo Switch platformlarına geleceği de duyuruldu.

2D grafik açıları eşliğinde bize farklı bir dünyayı keşfetmemizi sağlayan Forager ‘i oynarken çiftçilik yaparak üretimler gerçekleştireceğiz ve bu üretimler ile adamızı geliştireceğiz.

 

Forager ’ı farklı oyun tarzlarında oynamak mümkün. Forager ‘ı oynarken isterseniz yağmalayan, balık tutan, maden çıkaran, avlanan, kazı yapan bir toplayıcı olabilirsiniz. Diyorsanız ben maceracıyım toplayıcılıkla uğraşamam o zaman ekipmanlarımızı geliştirip üst dünyaya gizlenmiş birbirinden farklı 4 eski tip zindanda güçlü bosslara karşı savaşabilir ve bulmacaları çözüp, taslak ve eşyalarla dolu 30 ‘dan fazla gizli hazine sandığını bulabilirsiniz.

 

Şehir yapma oyunlarını sevenler için Forager yine güzel bir seçenek nasıl mı ? İnşaatçı olup sıfırdan bir üs oluşturup genişletebilirsiniz. Üssünüzü istilacılardan korumak sizin göreviniz.Eğer bu da sizi sarmadıysa kendi halinizde bir çiftçi olup her tür sebzeyi, çiçeği, meyveyi ve diğer tuhaf bitkileri yetiştirebilirsiniz. Çiftçiliğin en güzel yanı ise hayvanlar ile olan bağımız arttıkça sonsuza kadar bizi seviyorlar ne kadar hoş bir detay. Bu kadar saydık kazıkçı bir tüccar olabileceğiniz gerçeğini söylemeden geçmeyelim. Her şeyi satıp daha fazla şey alın, kar karşılığı satışını yapın. Saldırgan bir genişleme politikası izleyerek bir imparatorluk kurabilirsiniz.

 

Oyunun görselliği piksel art dediğimiz tarzda özenli bir şekilde tasarlanmış. Renk paleti göz yormayan hoş bir görünüm sunuyor.

Oyunun müziği oyuncuları atmosfere sokabilen güzel bir unsur. Blokların kırılma ve yaratıkların ölme seslerinin çeşitli olması ayrı bir detay.

 

STEAM DE FİYATI

 

Steam ‘de oyunculara 19.99 dolardan satışa sunulmuş olmasına rağmen Türkiye’de 32.00 Türk Lirasından satışa sunuldu. Oyun içerisinde Türkçe dahil olmak üzere 11 farklı dil seçeneği yer almakta.

Arasında Türkçe dil desteğinin olması da ayrı bir güzel. Oyunu steam platformu üzerinden almak istiyorsanız buraya tıklayın. Oyun hakkında ki yorumlarınızı merak ediyoruz. Olumlu olumsuz yorumlarınız ile almak isteyen diğer oyunculara fikirlerinizi paylaşmış olursunuz.

 

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi:Windows XP and above
  • İşlemci:2Ghz
  • Bellek:1024 MB RAM
  • Ekran Kartı:512MB
  • Depolama:200 MB kullanılabilir alan