İlk İzlenim: Immortal Planet - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Nostaljik Oyun Müzikleri !

e
sv
avatar

Onur

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

 

 

Indie oyunları günümüzde çok tutulmasa da, bilinmese de bir çok insanın hayatında yer eden video oyunlarındandır. Oyun haberleri denildiği zaman bu tarz oyunların haberleri ile karşılaşmasak da oynayan oyuncuların olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tabi ne kadar indie oyunu oynayan oyuncular olsa da bazı oyunlar hala çok az kitle tarafından oynanıyor ve gün yüzüne çıkmış değil. Doğal olarak bizde Kolsuz Oyuncu Youtube kanalımızda az bilinen indie oyunlarına olabildiğince yer vermek istiyoruz. Başlangıç yaptığımız, ilk oyun olarak seçtiğimiz Immortal Planet de bunlardan biri.

 

 

Nedir Bu Indie Oyunlar?

 

AAA olmayan, düşük bütçeli ve yapımcı sayısı az olan oyunlardır. Büyük kitlelere hitap etmeyen, küçük kitlelere hitap edip arada kalmış insanları kendilerine çekmeye çalışan oyunlardır.  Indie oyunlar büyük oyunlardan daha detaylı, daha üzerine düşünülmüş ama daha az gayret ile çalışma isteyen oyunlardır. Daha az gayretten kastımız yapan kişilerin oyun üzerindeki maaliyeti azdır. Triple A oyunlardaki gibi yüksek bütçelere sahip olmadıklarından kendi başlarına hareket etmeleri daha olağandır. Bu yüzden indie oyunlar büyük çaplı oyunlardan daha detaylı ama daha az kalitelidir. Kaliteden kasıt grafik, sistem ve kodlama bazlıdır. Bunun içine reklam politikalarını da katılabilir. Ancak oynanış olarak indie oyunlar kendi kalite standartlarını her zaman bir üst seviyeye çıkarırlar.

 

 

Immortal Planet Nasıl Bir Oyun?

 

 

Immortal Planet, sadece Microsoft Windows platformuna çıkan yayıncılığını ve geliştiriciliğini teedoubleuGAMES ‘in yaptığı 28 Temmuz 2017 ‘de çıkan bir indie oyundur. Oyun Souls-Like türündedir. Souls Like türü Dark Souls oyunlarının oynanışlarına verilen isimdir. Immortal Planet de bu oynanışı esas alıyor. Oyunda ilerleme kaydetmek için ilerlediğiniz bölgelerdeki yaratıkları öldürüp topladığınız puanlar ile bir sonraki kontrol noktasına ulaşmanız gerekmektedir. Öldürdüğünüz yaratıklardan çıkan puanlar ile karakterinizi güçlendirip bir sonraki bölgeye ilerlemeniz gerekmektedir. Her bölümün sonunda ortasında veya herhangi bir bölgesinde Boss adını verdiğimiz normal yaratıklardan daha güçlü olan yaratıklar vardır. Bunları kesmeden bölümde ilerleyemeyiz.

 

Oyunun temel kontrolleri klavyede WASD tuşları ile karakterimize yön verebiliyoruz. Ayrıca özellikle ayarlayabildiğiniz atayabildiğiniz tuşlar bulunuyor. Oyunu bir gamepad de oynamanızı tavsiye ederiz.

Oyuna Video kanalımız üzerinden erişebilmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Nostaljik Oyun Müzikleri ! başlıklı makalemizde Kolsuz Oyuncu, müzikleri ve Nostaljik hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli