İkinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar | NEIN! SOLDAT! - Kolsuz Oyuncu

İkinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar | NEIN! SOLDAT!

Oyun dünyası üzerinde en çok durulan tema herhalde 2. Dünya Savaşıdır. Neden bu kadar çok kullanılıyor gerçekten de bir fikrim yok. Oyun üretmesi basit mi geliyor yoksa gerçekten de ilgimizi mi çekiyor tam çözemedim. Benim ilgimi çekiyor onu biliyorum. Bu kadar konuştum ama bir derdim olduğu için değil anlamaya çalıştığım için.

Bugün ise ortalıkta dolanan önemli İkinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar için bir liste oluşturuyoruz. Hadi başlayalım!

 

 

5 Numara BİRÇOK CALL OF DUTY OYUNU

İlk oyun ile başladı, 2. oyun, 3. oyun derken bugün bir çok oyunu var serinin. Bunların arasında en çok 2. Dünya Savaşında geçen oyunlar var. İsimlerini tek tek sayalım da Call of Duty serisini anlatmak zorunda kalmayalım. Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 3, Call of Duty World at Wars ve Call of Duty WWII. Bunlarla beraber bide ara oyunlar var onları saymıyorum yoksa bitmez. Haydi devam!

 

4 Numara WOLFENSTEIN SERİSİ

Ana konusu direkt olarak çılgın Nazilerin egemenliğine karşı kafa atmak olan bir seri. 90′ larda çıkan ilk oyundan bugüne kadar çıkan bütün oyunları belirli bir derecede ses uyandırdı. Özellikle Bethesta’ nın yaptığı oyunlar iyice popüler oldu diyebiliriz. Arcade FPS oyunları arasında kendine güzel bir yer edindi diyebiliriz.

 

3 Numara HEARTS OF IRON 4

Son zamanların en tepedeki strateji oyunlarından biri. 1930 larda kontrolünü aldığınız devlet ile tek yapmanız gereken 2. Dünya Savaşının en inanılmaz kaosu içerisinde bir şekilde hayatta kalmak. Hatta olur da “Siz hepiniz, ben tek.” diyerek herkese kafa atabilirsiniz. Tamamen savaşmaya odaklı olduğu için yöneticilik kısmı birazcık geride kalmış olabilir. Ama aksiyonlu bir strateji oyunu için on numara.

 

2 Numara WAR THUNDER

Uçak, gemi, tank ne ararsan gel kullan kardeşim. Öyle gidip her oyun için tek tek indirme yapmana gerek  yok. İndir adam gibi 20GB’ ni otur oyna mis gibi. 60 70 saatlik bir deneyimim var ki böyle büyük bir oyun için çok az. Onlarca tank, uçak, gemi var. Onların geliştirmeleri var. Onları bide kullanmak var. 1000 saat garanti.

 

1 Numara HELL LET LOOSE

2019 yılında çıktı ama hala deli gibi havada olan bir oyun. Simülasyon türünde aksiyon arayan oyuncuların kesinlikle gözünden kaçmasın zira şu aralar tepelerde diyebiliriz. Oldukça kaliteli olan ve oyuncu kitlesini etrafına toparlamayı başarmış bir 2. Dünya Savaşı oyunu diyebilirim. Gerçekçilik arıyorsanız yeriniz burası. Biraz zorlayabilir başlarda ama hemen vazgeçmeyin.

 

İkinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar listemiz bu kadardı arkadaşlar.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Crysis Remastered Sistem Gereksinimleri | 8K Fragman başlıklı makalemizde Crysis Remastered hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir