Horizon Zero Dawn İçin Optimizasyon Güncellemesi Yayınlandı - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Call of Duty Black Ops Cold War Multiplayer

e
sv

Horizon Zero Dawn İçin Optimizasyon Güncellemesi Yayınlandı

avatar

Ahmet Bilal Yazıcı

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başlıklar

Guerilla Games, tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn için donma ve takılmaları ortandan kaldırmak adına optimizasyon güncellemesi yayınlandı. Geliştirici ekibin söylediğine göre, yaptıkları CPU optimizasyonu ile bazı bilgisayarlar da performans artışının %10′ a kadar artacağını söylendi. Yapılan bu Horizon Zero Dawn  güncellemesi tamamen performansa yönelik olacağı açıklandı.

Geliştirici ekip Guerilla Games bildiğimiz gibi Sony için oyun yapan bir firma. Horizon Zero Dawn oyununu da PlayStation 4 için 2017 yılında çıkarmışlardı. Oyunun çıkışında yaklaşık 3 yıl sonra PC versiyonunu yayınlandı. PlayStation özel oyunu olarak çıkan bu oyunun PC versiyonunda sürekli sıkıntılar gösterdi. PC versiyonunda performans sorunları ve teknik hatalar yaşayan oyuncular oyun için kötü eleştiride bulundular. Bu eleştirileri dikkate alan geliştirici firma oyunun performans iyileştirmesine yönelik bir çalışma yürüterek oyuna yeni bir güncelleme getirdi. Gelen 1.04 sürüm numaralı bu güncellemede hem teknik hatalar hemde performans sıkıntıları tümüyle giderilmeye çalışıldı.

 

 

Horizon Zero Dawn Aslında Önemli Bir Oyun

Horizon-Zero-Dawn-Güncellemesi

Horizon Zero Dawn önce PlayStation’a özek çıkıp sonradan PC’ye gelen ilk oyun değil. Ama bu oyunun farklı yapan başka bir olay var. Şuana kadar önce PlayStation’a çıkıp sonradan PC’ye gelen oyunların geliştirici firmaları Sony’nin bünyesinde bulunmuyordu. Örnek vermek gerekirse Sony’nin bünyesinde bulunmayan Rockstar Games tarafından yayınlanan Read Dead Redemption 2 oyunu ilk olarak PS4 için çıkmış fakat sonradan PC sürümü de gelmişti. Guerilla Games, aslında PlayStation’a oyun geliştiren Sony’nin bir alt firması. Yani tüm bunlardan anlayacağımız şey Horizon Zero Dawn’ı özel yapan şey ilk defa bir Sony’nin geliştirdiği PlayStation oyununun PC versiyonu gelmesi ve hala daha güncelleme yaparak oyunu iyileştirilmeye çalışılması.

Yapılan Güncellemede Giderilen Bazı Hatalar

Bu güncelleme tamamen hataları gidermeye ve performansa iyileştirmeyi barındırıyor. Bu giderilen hataların bir kaç tanesini şu şekilde:

 • Kare hızı sabit olmadığında fare hassasiyetinin yanlış olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Adaptive Performance aktif hale getirildiğinde aydınlatma hatalarının oluşmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Geçici klasörle ilgili bir başlangıç ​​çökmesi düzeltildi.
 • Çatışma sırasında meydana gelebilecek bir AI çökmesi düzeltildi.

Kolsuz Oyuncu Youtube sayfasını takip etmeyi unutmayın arkadaşlar !

Bir önceki yazımız olan Uzay Temalı Oyunlar | Astronot, Uzay Mekiği, G.O.R.A başlıklı makalemizde Uzay ve Uzay Temalı Oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli