HITMAN: Blood Money

ÖNSÖZ

Soğuk kanlı kelin, elinden gelir ölüm.

Hitman: Blood Money, Hitman oyun serisinin 4üncü oyunudur. Rasmus Hojengaard ‘ın yönetimi ile IO Interactive’in geliştirdiği ve Eidos Interactive’ın dağıtımını yaptığı şahane bir gizlilik, aksiyon oyunudur.

Şahane dedik ama kişiden kişiye değişir tabi. Siz şimdi dersiniz bu oyun nedir, ne yapar falan. Hemen açıklıyorum.

Merak etmeyin spoiler yok sadece ana senaryoyu anlatacağım.

Oyun haberleri gibi incelemelerde oyuncular için önem arz ediyor.

HİKAYE

 

Ajan 47 ‘nin bağlı bulunduğu ICA ajansının rakip ajansları, içlerinde bulundukları durumu bir savaşa çevirmeye başlar. Yani bir av mevsimi söz konusu. Sayılır yani. Ve bu av mevsimi sanılan ajansların savaş durumunda sadece en iyi olan sağ kalacak . En iyi ‘nin Ajan 47 olduğunu herkes bilir zaten!

Gelelim fasulye’nin nasıl yetiştiğine. Şaka şaka yok . Oynanış’tan bahsedelim bide. Gizlilik sevenlerin çığlıklarını duyuyorum

 

 

OYNANIŞ

 

Oynanışı basit olarak değerlendirmek gerekliyse eğlenceli. Ama içine girdiğimizde “çok” eğlenceli olabiliyor. Oyun verilen hedeflere suikast düzenleme üzerine kurulu. Veya istenen bir şeyi bulup suikast etme üzerine kurulu. Ama amaç; ICA şirketinin Ajan 47 ‘ye bilgisini verdiği kişiye ya da kişilere suikast düzenlemek. Oyun bu noktada gayet renkleniyor. Çünkü size bir sürü seçenek sunuyor. İsterseniz yemeğine zehir koyup öldürün, banyoda elektrik çarpın ya da direk kafasına sıkın. İsterseniz kimseye zarar vermeden, gizlice hedefinize ulaşın ve sadece onu imha edin. Yada alın pompalıyı herkesi vurun en sonda hedefinizi vurun. MUTLU SON!

 

Third Person bir görüş açısına sahip oyun. Gizlilik severlerin önem verdiği bir şey vardır. Yapay zeka. Yapay zeka bu oyunda zamanına göre gayet başarılı. NPC ‘lerin saçmaladığını görmek gerçekten zor. Pek akıllı değiller ancak bu oyun için gerçekten’de yeterli.

 

Elimizde bir sürü silah var. Tabi kullanmak isterseniz. Eğer gizlilik ile oynamak istiyorsanız bir tavsiye, Silver ballerlarınız gayet yeterli. Oyunda bir suikast bittikten sonra belli bir miktar para alıyorsunuz. O para ile silahınıza ve ekipmanlarınıza (dürbün, ilaç, maymuncuk vb.) geliştirme yapıyorsunuz. Bu geliştirmeler sizin için oyunu kolaylaştırıyor.

 

Bir diğer küçük özellik ise sizin oynayışınıza göre değişiyor. Eğer o bölümde fazla sayıda insan öldürdüysen ve çok fazla kez göründüysen kötü şöhret kazanıyorsunuz. Kötü şöhretiniz yüksek ise, örneğin; %70 kötü şöhretiniz varsa, girdiğiniz herhangi bir görevde insanlar tipinizi tanıyabilir. Ve tabi bu görevi çok daha zor hale getirir. Kötü şöhreti düşürmek içinde insanlara ya da polise para ödüyorsunuz. Elinizden geldiğince hedef odaklı olun.

 

Evet genel olarak bahsedilecek şeyler bunlar. Mekanikleri genel hatları ile bunlar.

 

Steam ile oyuna 20,50 TL ile sahip olabilirsiniz. Emin olun her kuruşuna karşılık verebilecek bir oyun. Satın almak için tıklayın.

 

 

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 

Minimum

Microsoft Windows® 2000/XP (Windows 95/98/ME/NT Not Supported)

Pentium 4 1.5Ghz or Athlon XP Equivalent

512MB RAM

100% DirectX 9.0c compatible video card which supports Hardware TnL and Pixel Shader 2.0 (GeForce FX / Radeon 9500 or higher)

100% DirectX 9.0c Compatible Sound Card

5.0GB free disk space

100% Windows 2000/XP compatible Mouse and Keyboard (Gamepads and controller are not supported)

 

Tavsiye Edilen

Pentium 4 2.4Ghz or Athlon XP/64-bit equivalent

1024MB RAM

ATI X800 series, Nvidia GeForce 6800 series or higher video card

100% DirectX 9.0c Compatible Sound Card, Sound Blaster X-Fi series

5.0GB free disk space

 

Kötü bir sisteme sahip değilseniz üzülmeyin. Minimum’da oyunu rahatça oynayabiliyorsunuz. Test edilmiştir ! Eğer bir gizlilik tecrübesi arıyorsanız yada Ajan 47 görmek istiyorsanız aradığınız oyun burada.

Hitman PUAN:78/100

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Game of Thrones: Telltale Games Series – Forrester

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478