e
sv

Hellblade Senua’s Sacrifice İncelemesi

avatar

Onur

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hellblade Senua’s Sacrifice İncelemesi yapılacaksa en iyi biz yaparız dedik ve geçte olsa sizin için bu içeriği hazırladık. Senua nasıl bir kız bir bilseniz. Cesaret her şeyi yaptırır derlerdi de bu kadarı olur mu?

 

Belki olur bilmiyoruz ama sevdiği biri için büyük bir maceraya girişen Senua’yı görüyoruz. Yaptıklarına saygı duymak lazım. Peki oyunun detaylarına girelim, hikayesi nedir? Oynanışı nasıl? Alınır mı alınmaz mı? Hadi içeriğe göz atalım.

 

Hellblade Senua’s Sacrifice İncelemesi

Ölümün merkezine dalmak, girdikten sonra geri dönememek. Sahip olduğun her şeyi görmezden gelmek. Aileni, seni sevenleri, evini, hayatını hiçe saymak. Bunu yapabilir miydin? Bu yolculuğa çıkabilir miyin?”

 

Senua bu yolculuğa çıktı. Karanlığın derin yerine, hemde hiç düşünmeden. Bu yolculuğa bir kütük ile başlıyor. Nehir üzerinde kendi ile hiç durmadan kavga halinde. Aslında oyunun hikayesinden çok fazla bahsetmek istemiyorum. Bu size yapacağım en büyük kötülük olur. Bilmeniz gereken en büyük unsur, Senua büyük bir yolculuğa çıkıyor.

 

Bu yolculuk boyunca kendisi ile çelişmesi ve cesareti sizi daha da fazla ekrana kilitliyor. Hikayenin bu şekilde pişirilip önünüze sunulması, atmosferin bu şekilde hazırlanması farklı bir gerginlik yaşatıyor.

 

 

Ne kafaymış be!

Macera boyunca Senua’nın yanında bir çuval ve içinde bir kafa olduğunu görüyoruz. Bütün her şey bu kafa ile ilgili. Girdiği maceralar, hayatını hiç düşünmeden tehlikeye atması tamamen bu kafa ile alakalı.

Oyun boyunca gerildiğiniz her saniye Senua‘ya biraz daha kızıyorsunuz. “Hay senin kafana” diye diye oyun bitsin istiyorsunuz. Tabi bu gerginlik o kadar çok hoşunuza gidiyor ki bir yandan da bitmesin istiyorsunuz. Tam anlamıyla sizi çelişkiye sokan bir oyun.

Gerilimi, atmosferinden ve seslendirmelerinden alıyor. Özellikle 3D ses alabileceğiniz bir kulaklığınız varsa, ışıkları kapatın ve maceraya atılın.

 

Hellblade Yapım Bir Oyun!

Oyunun hikayesinden bahsettik. Biraz da arka planına bakalım. Oyun büyük bir geliştirici ekibine sahip değil. Tamamen indie yapımı bir oyun. Sizlere bundan önce indie yapımı denildiğinde hangi oyunları çıkarttık hatırlıyor musunuz? 2D, grafikleri arka planda kalmış oyunlar.

 

Ama Hellblade bu oyunların çok ötesinde. Sanki büyük bir yapım gibi duruyor ve hissettiriyor. İndie yapım olmasına rağmen çokça beğenildi ve ilgi gördü. Hatta sırf bu yüzden ekip şimdi 2. oyunu geliştirmeye başladı.

 

Artıları

 • Atmosfer çok güzel hissetiriliyor.
 • Gerilimi yaşıyorsunuz.
 • İndirimde oyun 15-20 TL arasında alınabilir.
 • Hikayesi çok güzel.
 • Müzikleri çok güzel.

Eksileri

 • Oyun çok kısa 8-9 saat sürüyor, sürmüyor.
 • Mekanikleri çok düz. Basit.

 

Artı mı eksi mi siz bilirsiniz ama oyun çizgisel bir şekilde ilerliyor. Açık bir dünyaya sahip olmamasının yanı sıra sizlerin gidebileceğiniz ve görebileceğiniz yerleri çeşitlendirmiyor. Yine de böyle bir oyun için kesinlikle göze batmıyor ve sevilecek bir tarafı oluyor.

 

Puanımız 75/100

Bir önceki yazımız olan Assassin's Creed Odyssey Hikayesi - Spoiler İçerir başlıklı makalemizde Alexios, Assassin's Creed Odyssey Hikayesi ve Kassandra hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Activision Remastered Oyunlar Peşinde