GWENT MOBİLİN YOLUNU TUTUYOR!

 

Witcher 3 oynarken çoğumuzun vaktini çalan, Witcher oynadığımızı unutup içine daldığımız o mini oyun. GWENT! Kart oyunları ile aramız olmayabilir. O yüzden kolsuz oyuncu olarak bizde kısaca bahsedelim. Gwent Witcher 3 oyunu içerisinde bulunan bir mini oyundu. Bu mini oyunda amaç, elimizdeki kartlar ile rakibi ve rakibin kartlarını alt etmemiz gerektiriyor. Bir çok spesifik kart bulunan bu mini oyunda, oyunda karşılaştığımız karakterler ve yaratıklar bulunuyor. Bizde o kartları rakibimizi ezici bir mağlubiyete uğratmak için kullanıyoruz. Temel mantık bu diyebiliriz. Ancak oyunu oynarken, aklınızı kullanmalı, rakibiniz hamlelerini ve hangi kartları ne zaman nasıl oynadığını iyi hesap etmelisiniz. Rakibinize göre kuracağınız stratejiler akıllı olamayı gerektirir!

 

ÖNCE IOS, SONRA ANDROID!

 

Witcher 3 oyununda bir mini oyun olarak oynayabildiğimiz oyun CD ProjektRed tarafından 2018 yılında ayrı bir oyun olarak geliştirildi. Daha fazla karta, daha gelişmiş oynanışa ve kendine özgü bir hikayeye sahip olan Gwent kimsenin tahmin etmediği kadar ilgi gördü. Öyle ki sadece Gwent yetmeyecek oldu. Throne breaker The Witcher Tales adında Gwent’in oynanış mekaniklerine sahip bir rpg oyunu daha yaptılar. İlginin bitmesini istemediklerinden bu hamle onlara mantıklı geldi. Aldıkları kararın mantıklı olduğunu bugün de görüyoruz. Aynı anda çıkmış olmalarına rağmen ikisi de çokça beğenildi. İkisi de çoğu Gwent hayranını mutlu etmeye yeterli oldu.

 

DOYUMSUZ BİR GWENT TECRÜBESİ!

 

Ancak sevgili oyuncularını mutlu etmek isteyen CD Projekt Red, Gwent oyununu mobil platformlara da getireceğini Twitter üzerinden duyurdu. Başlangıçta sadece IOS platformunda bulunacak olan Gwent, yıl sonuna doğru Android platformuna da çıkışını gerçekleştirecek. Sıfır kuşku ile söyleyebilirim ki mobil platformlarda da oldukça tutacak. CD Projekt Red mantıklı hamleler yapıyor. Bu mantıklı hamleler oyuncuları mutlu ve memnun ettiği sürece CD Projekt Red çok sevilen bir firma olmaya devam edecek. Dileriz bu başarıları devam eder ve en sevilen firma olurlar!

Gwent’in sitesine gitmek için buraya tıklayın.