GTA GİBİ OYUNLAR - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Karşınızda Forager

e
sv
avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başlıklar

 

Rockstar Games işin temelini oluşturmuş durumda. Artık bilgisayarın donanım özelliklerini belirleyen bir şey varsa oda “GTA5 AÇIYOR MU?” sorusu olmuştur. Doğal olarak bütün GTA serisi hemen hemen tüm oyuncu kitlesinin bir odağı olmuşken çoğu oyuncunun aklında başka bir soru var. Acaba GTA tarzı başka oyunlar var mı? Bu gün sizlere GTA tarzı oyunları tanıtacağız.

 

 

LİSTE

 

 

JUST CAUSE 4: Just Cause serisinin son oyunu olan Just Cause 4, açık dünyada istediğiniz türde, en sağlam aksiyon filmlerinin sunduğu aksiyonu yaşamanızı sağlıyor. Köprü patlatabilirsiniz. Yada iki arabayı birbirine bağlayıp sonrasında bir uçağın arkasına bağlayıp arabaların hayallerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer büyük aksiyon arıyorsanız buyrun JC4 ‘e.

 

 

SAINTS ROW 4: Oynadığım en absürd oyun dersem hiç kuşkusuz gerçeği söylemiş olurum. Oyun tamamı ile absürtlük üzerine kurulu. Ama süper güçleri kullanması gayet güzel. Kendini ciddiye almayan hikayesi, bolca gönderme ve espiri dolu olan SAINTS ROW 4, süper güçlerinizi kullanıp sağa sola saldırmak için birebir. Ve evet bu GTA ‘nın güzel rakiplerinden. Keyifli vakitler geçirmek için birebir.

 

MAFIA 3: 1960 ‘lar zamanında geçen, Mafia serisinin en geniş kapsamlı açık dünyasına sahip ama bir o kadarda sevilemeyen oyunu. Mafia 3 açık dünyasında size basılacak onca mekan, birkaç yan görev, birkaç tane ayak işi veriyor. Oyunu esas mantığı mekanları ele geçirip kendi çetenize veya ailenize katmak olduğundan aslında oyunu genel olarak sunduğu en büyük özellik bu. Ama vuruş hissiyatı yeterince tok. Silahları kullanması çok eğlenceli. Eğer ben açık dünyada gezip ateş etmek istiyorum, Mafya olmak istiyorum diyorsanız buyurun efendim.

GTA GİBİ OYUNLAR

 

WATCH DOGS 2: İlk oyundan sonra kendini toparlamayı başarmış olan Watch Dogs 2, olumlu yorumların yanı sıra güzelde bir iz bıraktı. İlk oyun kadar abartılmadığı için de böyle olmuş olabilir ama yinede hakkını vermek lazım. İlk oyundan çok daha eğlenceli ve çeşitli olması insanları esas mutlu eden kısım oldu. Basit ve kendini tekrar eden mekanikleri geliştirip. Biraz daha üstüne koydular ve işte size Watch Dogs 2.

 

 

SHADOW OF WAR: Mordor ‘dan sonra aslında oyuncular bir hayli heyecanlıydı. Herkes çok daha kaliteli ve eğlenceli bir oyun bekliyordu. Kaliteli tarafı her ne kadar kabul görse de eğlenceli olma kısmı biraz geride kaldı. Çünkü söylemek lazım, oyun kendini maalesef tekrar ediyor. Oyunda ilerlemek için belli başlı şeyleri tekrar etmeniz gerekiyor ve buda 20inci seferden sonra insanın birazcık canını sıkıyor. Ama açık dünyasında dolanıp kendi ordunuza bir sürü ork, uruk hai ve ogre katabilirsiniz. Oyunun ana mekaniği olan nemesis sistemi etrafına kurulan bu ordu kurma tarafı oyunun en zevkli kısmı dersek yalan olmaz.

Bir önceki yazımız olan İlk İzlenim: Salt and Sanctuary başlıklı makalemizde and, ilk ve izlenim hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli