Game of Thrones: Telltale Games Series – Forrester

ÖNSÖZ

 

“Kış geliyor”imiş. Gelsin görüşürüz yani sıkıntı olmaz bize anlatabiliyor muyum ? Forrester ailesinin hikayesine hazır mısınız ?

Evet, muhterem dizinin, muhterem oyunu. Lafı çok uzatmak istemiyorum ve asillerin(!) oyunu olan bu güzel oyunun hikayesine geçmek istiyorum.

Oyun haberleri gibi incelemeler de çok önem arz ediyor.

 

HİKAYE

 

Forrester hanedanlığının ordusu, zaferlerini kutlamak ve daha girecekleri nice savaşlar için toplandıkları yerde ziyafet vermektedir. İçkilerini içmiş ve sarhoş olmuş askerler eğlenir, dans eder ve birbirleriyle şakalaşır. Ancak farkedemedikleri anda bir ihanete uğrarlar. Bolton ‘ların ve Whitehill ‘lerin yaptığı bir oyunla, hem Forrester hanedanlığının lordu, hemde ordusu orada yok olur. Lord Forrester ‘ın yaveri aynı zamanda bir Forrester hanesi üyesi olan Gared, Lord ‘unun ona söylediği son sözcüklerle ve lordun kılıcı ile Forrester kalesine geri döner. Herkese neler yaşandığını anlatır. Bunun üstesinden gelinebileceğine inanan Forrester hanedanlığı, yapılan oyunun farkına varmaya çalışır ve bütün aile bireylerinin güçlerini birleştirmesini sağlar.

 

İşte hikaye böyle başlıyor. Tabi şimdi böyle anlattık ama, biraz da böyle değil aslında. Bundan da birazdan geçeceğim oynanış kısmında bahsedicez. Ohooo daha neler oluyor neler.

 

 

OYNANIŞ

 

Oyun, sizi 5 farklı Forrester üyesinin gözünden oynatıyor. Evet 5 farklı karakteri oynuyoruz. Oyun tamamiyle önümüze çıkan tuşlara basma ve diyaloglara cevap vermek üzerine. İnteraktif film diyebileceğimiz bir oyun. Olayları izleyip diyalogları okuyup, ruh halimize ve kafa yapımıza göre cevaplar veriyoruz. Diyalogların yanı sıra birde oyunun can alıcı noktası olan ‘kararlar’ var. Bu kararlar resmen sizlere ecel terleri döktürecek. Okadar ki “Seçmiyorum lan banane” deyip oyunu kapatmanıza bile sebep olabilir. Ama siz hikayenin içine girdikçe, sinirlendikçe ve heyecanlandıkça alışıcaksınız. Sanki olayları siz yaşıyormuşcasına. Gördüğüm en sağlam atmosfer bu oyunda diyebilirim. Eksiksiz, fazlalı. Her şeyi ile tamam bir oynanış.İçine düştükçe düşüyorsunuz. Kararlar oyunun oynanış dinamiği diyebiliriz. Çünkü oyun sizin kararlarınıza göre(!) şekilleniyor. Evet siz ne derseniz o. Üstüne kimse laf söyleyemez.

 

Genel hatları ile gerçekten güzel bir oyun aslında. Ancak kesinlikle her oyuncuya hitap edicek bir oyunda değil. Duygu yansıtma konusunda sadece oyuncuyu kızdırmaya çalışıyor olması bu oyunun eksik yönlerinden biri. Evet üzülmenize izin vermeyen bir oyun. Sinirlenip sağı solu yıkasınız geliyor. Ancak saçma sebeplere değil mantıklı sebeplere sinirleniyorsunuz. Buda bu eksiği az da olsa kapatıyor. Ama eksik eksiktir.

 

 

GRAFİK

 

Pek bir şey beklemeyin. Çünkü oyun 3 boyutlu çizgi film tarzında grafiklere sahip. Evet bir Grand Theft Auto 5 grafiği beklememelisiniz. Burda zaten önemli olan şey grafikden ziyada, atmosfer ve hikaye. Siz kendiniz evrenin atmosferine kaptırırsanız eğer, oyun piksel piksel olsa bile umrunuzda olmuyor.

 

İşte Game Of Thrones: Telltale Series hakkında spoilersız olarak bahsedebileceğimiz herşey. Kesinlikle ve kesinlikle oynayıp hissetmeniz gereken bir oyun. Anlatılacak bir şey yok aslında ortada. Siz kendinizi oyunun atmosferine ve dünyasına verin. O sizi alıp götürebilirse, hazzı doruklarda hissediceksiniz !

 

 

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP Service Pack 3
İşlemci: Core 2 Duo 2GHz veya daha iyisi
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: 512 MB RAM’e sahip ATI veya NVIDIA ekran kartı
DirectX: Versiyon 9.0
HDD: 3 GB

PUAN:68/100

Steam’ den satın almak için buraya tıklayın.

Bir önceki yazımız olan ASSASSIN'S CREED: BROTHERHOOD - Ezio Efsanesi başlıklı makalemizde Assassins Creed, Brotherhood ve ezio hakkında bilgiler verilmektedir.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478