Fornite Oyununa Epic Games Şirketinden Değişiklik ! - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile Oyunundaki Tartışmalı Mod Geri Döndü !

e
sv

Fornite Oyununa Epic Games Şirketinden Değişiklik !

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fornite Oyununa Epic Games Şirketinden Değişiklik !

Fornite Oyununa Epic Games Şirketinden Değişiklik !

3 yıl ilkin yayımlanan Fortnite yapımında yer edinen polis araçları için ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Birçok oyuncunun bir süre boyunca fark etmediği bu vaka bugün itibarıyla tesirini iyice hissettirdi.

 

 

Fornite Oyununa Epic Games Şirketinden Değişiklik !

25 Mayıs 2020 tarihinde yaşamını kaybeden George Floyd, Black Lives Matter akımının başlamasına önayak olmuştu. Bir polis tarafınca öldürülen 46 yaşındaki ABD’li Floyd, Epic Games’in Fortnite için bir değişim yapmasına niçin oldu.

Son zamanlarda birçok oyunu ücretsiz bir şekilde dağıtması ile gündeme gelen Epic Games, Fortnite’da yer edinen polis araçlarını ortadan kaldırdı. Bazı kaynaklar bu hareketin duyarlı bir davranış olduğunu belirtti.

GTA Online, Red Dead Online ve Call of Duty: Modern Warfare üçlüsü de bu akımı destekleyen oyunlar arasında yer almıştı. Bunun dışında Epic Games tarafından yapılan bir açıklamada oyuncuların siyasal konuşmalar yüzünden ceza almayacağı ifade edilmişti.

Birçok oyun şirketi dünyanın her yerinde ticaret yapabilmek adına bu tür meselelerde tarafsız bir tavır sergilemeye özen gösterse de bu gibi toplumsal vakalar karşısında sessiz kalmıyor. Oyuncular, bu sebepten dolayı şu sıralar Fortnite’da herhangi bir polis arabasına muadil gelmiyor.

Kamyonlara, binek otomobillere ve dondurma araçlarına ev sahipliği icra eden Fortnite, son 5 gündür Creative adlı oyun modunda yer edinen polis araçlarını hurdalığa atıyor. Oyuncular, bu araçların bir geri dönüşüm sistemi ile düzgüsel bir arabaya dönüştürüldüğünü söylüyor.

Sonuç olarak Minneapolis’de yaşanmış olan bir olayın meşhur oyun şirketlerini iyi mi etkilediğine tanık olduk. Bazı oyuncular bu kararın yanlış olduğunu düşünse de öteki oyuncular bu kararın böylesine kırılgan olan bir olayın oyun içinde öykünmek edilmesinin önüne geçtiğini düşünüyor.

Youtube kanalımıza göz atmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Valorant Rehber- Sage Kullanım Rehberi başlıklı makalemizde Riot Games, Sage ve Valorant hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli