EPIC GAMES POPÜLER ÇOCUK OLMAYA DEVAM EDİYOR

 

Son zamanlarda Steam ile kafa kafaya bir şekilde mücadele etmeye çalışan Epic Games aynı hırçınlık ve hırs ile mücadelesini sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda bir çok oyunun çıkışını yaptığı Epic Games platformu Steam’in büyüklüğünü saf dışı bırakmaya çalışıyor. Yaptığı son hamle ile ise bu yapacaklarını garantilemiş gibi gözüküyor.

 

“EPIC GAMES” 3 PLAYSTATION EXCLUSIVE  OYUNUNU EPIC STORE’A GETİRİYOR !

 

Epic Games exclusive olarak,  yani özel olarak, sadece Playstation platformlarında oynanabilen 3 oyunu kendi oyun dükkanına getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde QuanticDream  stüdyosu Sony ile yaptığı anlaşmadan vazgeçip hisselerinin büyük bir çoğunluğunu NetEase adındaki Çinli bir şirkete satmıştı. Bu hisse değişikliği ile beraber Playstation’a özel oyun çıkarmaktan vazgeçen QuanticDream, Epic Games ile yapılan anlaşma ile 3 oyununu EpicStore’da yayınlama kararı aldı.

 

İŞTE O 3 DEV PLAYSTATION EXCLUSIVE OYUNU

 

Quantic Dream aldığı bu karar ile 3 oyununu EpicStore’da yayınlayacak.

 

Bu 3 oyun: HeavyRain, Beyond TwoSouls ve Detroit:Become Human. Bu oyunların bilgisayara geliyor olmasındaki en büyük özellik ise bu tarz oyunların benzerinin veya benzeri olsa da aynı kalitesinde oyunların olmaması. QuanticDream oyunları oyuncuların arasında film gibi oyun olarak anlandırılan, tamamı ile Motion Capture tekniği ile yapılan gerçek oyuncuların oyunculuk performansları ile yapılan oyunlardır. Ancak sadece izlemiyoruz. Aynı zamanda QuanticDream oyunları bize yazdığı hikayeyi şekillendirme şansı veriyor.

 

 

Bu oyunlarda yaptığımız seçimler ile oyunun hikayesinin gidişatını ve oyunun finalini biz belirleyebiliyoruz. Bu  özelliklere sahip olması nedeniyle bu oyunların bilgisayara platformuna geliyor olması gerçekten güzel ve umutlandırıcı. Çünkü çoğu oyuncunun kafasında “Acaba şu da gelir mi lan?” soruları oluşmuş durumda. Belkide yapılan bu anlaşmadan biraz gaza gelip “Hadi bizde çıkartalım.” diye düşünüp bazı oyunlarını bilgisayara çıkartma kararı alacaklar. Bekleyip zamanın ne göstereceğini göreceğiz. O zamana kadar QuanticDream’in bu 3 oyununu bitirip önümüzdeki oyunlara bakacağız.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478