Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

Elon Musk, Kafayı Rockstar Games ile Bozdu !

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

elon-musk-kafayı-rockstar-games-ile-bozdu

Elon Musk, Kafayı Rockstar Games ile Bozdu !

Rockstar Games’in, GTA V’in yeni nesil konsollar için çıkacağını duyurmasının ardından, Tesla CEO’su Elon Musk, yapımcı ve oyunla dalga geçti. Musk’ın Twitter’dan paylaştığı ‘meme’, çok popüler hale geldi.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Twitter’da video oyunlarıyla alay etme alışkanlığına geri döndü. Musk’ın bu seferki hedefi ise hem hayli tanıdık, bununla beraber bir süredir meydana getirilen eleştiriler göz önünde bulundurulduğunda birazcık haklı: Rockstar Games ve Grand Theft Auto V. Bu ayın başında, büyük P5 oyunları etkinliğindeki ekranda, Rockstar Games logosu görülmüştü. Bu olunca, çoğu kimse GTA VI ya da en azından Red Dead Redemption Remake, Bully 2, hatta Red Dead Redemption 2’nin yeni nesil dağıtımını bekledi.

 

Elon Musk, Kafayı Rockstar Games ile Bozdu !

Bununla beraber kimse beklediğini bulamadı. Oyun severlerin eline geçen, 2021 senesinde PS5’e ve Xbox Series X’e gelecek olan GTA V ve GTA Online oldu. Tahmin edeceğiniz şeklinde, bu duyuru hatırı sayılır eleştirilere ve tabii ki ‘meme’lere yol açtı. GTA V, 2013 yılında PS3 ve Xbox 360 için yayınlanmıştı. Oyun daha sonra Xbox One ve PS4’e geldi ve şimdi de, 7 yılın peşinden üçüncü nesil konsollar için yayınlanıyor. Görünüşe bakılırsa, Rockstar Games bu aşamada GTA V’in etinden ve sütünden faydalanıyor. Buna hakkı da var: GTA V, Minecraft’ın ardından tüm zamanların en oldukça satan ikinci oyunu olmasının yanı sıra, her ay asla sektirmeden en iyi satan oyunlar arasında yer alıyor.

 

Yani bu başarıya ulaşmış satış grafiği düşünüldüğünde, Rockstar Games’in GTA V’i PS5 ve Xbox Series X için yayınlayacak olması pek de şaşırtıcı değil. Elbette, Rockstar Games’in hesaba katmadığı şey, Elon Musk’ın sazı eline alıp Twitter’da yayıncı ve oyunu ile dalga geçeceğini tahmin edememesiydi. Musk’ın, GTA V’in suyunu sıkan Rockstar Games görseli Twitter’da viral hale geldi şu ana kadar 133 bin retweet ve 786 bin civarı beğeni aldı.

Elon Musk, daha önce en sevilmiş olduğu video oyunları arasında Overwatch, BioShock, Mass Effect serisi, Fallout serisi ve Civilization serisi şeklinde oyunları saymıştı.

Youtube kanalımızın ismi Kolsuz Oyuncudur. Buraya tıklayıp kanalımıza göz atabilirsin.

Bir önceki yazımız olan The Last of Us 2 Oyunundan Yepyeni Haberler ! başlıklı makalemizde The Last of Us 2, The Last of Us 2 İyi Haber ve The Last of Us 2 Kötü Haber hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli