Düşük Fiyatlı Xbox Series S'in Fiyatı Açıklandı - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Popüler Kart GTX 1050 Ti Teknik Özellikleri

e
sv

Düşük Fiyatlı Xbox Series S’in Fiyatı Açıklandı

avatar

Ahmet Bilal Yazıcı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, uzun süredir düşük bir fiyata sahip olacak diye konuşulan Xbox Series S konsolunun fiyatını açıkladı. Aynı zamanda Xbox’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamada Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarının fiyatlarını açıklarken çıkış tarihlerinide duyurdu.

Xbox’a ait resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre Xbox Series S şuana kadar çıkmış en küçük Xbox konsolu olarak karşımıza çıkacak. Microsoft, Twitter kanalından yaptığı açıklamalarda her ne kadar Xbox Series S‘in teknik özelliklerini açıklamasa da yapılan diğer açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla oyuncuların yüzü biraz olsun gülecek.

 

Xbox Series S’in Tasarımı ve Teknik Özellikleri

Brad Sams tarafından sızdırılmış görüntülere baktığımızda Xbox Series S’in tasarımı işte böyle gözükecek. Tasarım olarak bir hayli minimal bir tasarıma sahip olasa da performans olarak kullanıcıları mutlu etmeyi planlıyor. RTX yani ışın izleme gibi yeni teknolojileri barındırması beklenen bu cihaz ile 1080p FHD çözünürlükle oyunları akıcı bir şekilde oynatması da söylenenler arasında yer alıyor.

Resmi bir açıklama olmasa da sızdırılan teknik bilgilerde 1440p çözünürlükte 120 FPS’e kadar oynatma desteğine sahip olacağı yer alıyor. Sızdırılan bilgilerden diğerleri ise şöyle. Işın izleme teknolojisine sahip olacak ve tamamen dijital olacak olan bu cihaz 512 GB özel bir SSD‘ ye sahip olacak.

 

 

Her İki Konsolunda Çıkış Tarihi

Microsoft Central tarafından yapılan açıklamalara göre her iki konsol da 10 Kasım 2020 tarihinde teknoloji mağazalarında ki yerlerini alacaklar. Biliyorsunuz ki PlayStation 5 de 2020 yılı içinde piyasaya sürülecek. Microsoft’un yaptığı hem Xbox Series S hemde Xbox Series X’in 10 Kasımda çıkacağı yünündeki açıklama PlayStation 5’in de bu tarihlerde çıkacağı yönünde iddialara sebep oluyor. Bakalım PlayStation için söylentiler ne kadar doğru çıkacak.

 

Gelelim Fiyatlara

Microsoft Central’ in yaptığı açıklamalar göre Xbox Series X’in fiyatı beklediğimiz gibi olacak. Xbox Series X, 499 Dolar olarak piyasaya sürülecek. Ülkemizde bugün ki kura göre yaklaşık 3735 TL artı vergiler olarak çıkış yapacak. Gelelim asıl merak konusu olan kendisi küçük ama işlevi büyük olan konsolumuza. Xbox Series S’in fiyatı 299 Dolar olacak. Yine ülkemiz bazında değerlendirirsek 2235 TL artı vergiler olarak çıkış yapacak. Aynı zamanda “Xbox All Access” abonelik fiyatları da Series X için 35 Dolar (yaklaşık 260 TL), Series S için 25 Dolar (yaklaşık 190 TL) olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın!

medyum

Bir önceki yazımız olan İkinci El Xbox Almak İsteyenler Buraya ! başlıklı makalemizde İkinci El Xbox, İkinci El Xbox Almak ve İkinci El Xbox Almak İsteyenler Buraya hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli