Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

DÜNYANIN EN BÜYÜK GOD OF WAR KOLEKSİYONERİ

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

 

God of War serisi sadece oyun endüstrisinde değil, aksesuar endüstrisinde de oldukça aktif rol oynadı. Aksesuardan sonra tekstile de uğradı. Bu uğramaların sonucunda ise bir çok GOW eşyası ortaya çıkmış oldu. Ve bu GOW eşyalarını toplayan bir abimiz var. Bu abi öyle 5, 6 parça değil, tam tamına 570 parça topladı. Dünyanın en büyük GOW koleksiyoneri olan Emanuel Mojica Rosas ‘a Cory Barlog ‘dan güzel bir hediye geldi.

Oyun haberleri sunan bir site olduğumuzdan bu ince hareketleri paylaşmak işimiz oluyor diyebiliriz.

 

 

İLK GOD OF WAR CD ‘Sİ

 

Guinnes tarafından Dünyanın En Büyük GOW koleksiyoneri ilan edilen Emanuel Mojica Rosas, ardından bir güzel hediye daha aldı. GOW oyununun yapımcısı olan Cory Barlog Emanuel Mojica Rosas ‘a GOW ‘un ilk oyununu ilk master cd ‘sini hediye etti. Emanuel Mojica Rosas bu koleksiyonculuk hikayesini şöyle anlatıyor:

“Ben ve ailem için çok zor bir zamandı. Hiç bir şeye konsantre olamıyordum. Devam etmem için beni motive eden bir şeye ihtiyacım vardı. God of War dünyasını keşfettim ve toplamaya, toplamaya, toplamaya başladım. Babam 2015 yılında öldü ve o zamandan beri hayat misyonum Mojica soyadını en üste taşımak ve (bu soyad ile) tarih yazmak oldu.”

Babaannesinin sağlık durumu kötüleştiği ilk zamanlarda bu toplama işine giren Emanuel Mojica Rosas, dünyanın her yerinde bulunan istisnasız ulaşabildiği bütün God of War eşyalarını satın alıp koleksiyonuna ekledi.

Emanuel Mojica Rosas bu denli God of War oyunlarına ve evrenine bağlı olduğunu gören Santa Monica, Emanuel ‘i stüdyoya çağırıp hediyesini takdim etti.

 

Aslında bir çok oyun sever oynadığı oyunların koleksiyonunu toplamak istiyor. Bu yaptığı şey büyük bir uğraş ve emek harcıyor ama daha önemlisi ise fazlasıyla para harcamak gerekiyor. Türkiye de bu tarz bir haber duymak zor olurdu. Çünkü zaten kurlardan dolayı var olan koleksiyonlarda daha pahalı oluyor. Oyun sever kitlesinin hatta hayranların büyük bir kısmı henüz genç yaş kitlesi tarafından oluşturulduğunu var sayarsak onlar için alması da zor oluyor. Elbet de yinede bu bir bahane değil. Gerçekten de sahip olmak isteyen yinede sahip olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Kingdom Herats 3 Güncellemesi başlıklı makalemizde Kingdom, Kingdom Herats ve Kingdom Herats 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli