e
sv

DrDisrespect Twitch Hakkında Açıklama Yaptı !

avatar

Burak Yıldız

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

drdisrespect-twitch-hakkında-açıklama-yaptı

DrDisrespect Twitch Hakkında Açıklama Yaptı !

Twitch’teki en oldukca izlenen yayıncılardan biri olan ve gösterim efsanesi olarak nitelendirilen DrDisrespect, Twitch yasağı ile gündeme gelmişti. Ünlü yayıncı, alınan ban kararından sonra ilk defa Twitter hesabından izahat yaptı.

Birçok izleyici Twitch tarafınca ünlü yayıncının yasaklanmasının nedeni merak ediyor. Ancak bakıyorum da merak eden ancak izleyenler değil. Ünlü yayıncının açıklamasından, kendisinin de konu hakkındaki cahil olduğu görülüyor.

 

 

DrDisrespect Twitch Hakkında Açıklama Yaptı !

Twitch yayıncıları arasında en oldukca izlenenlerden önde gelen DrDisrespect, geçtiğimiz günlerde süresiz olarak Twitch’ten yasaklanmıştı. Twitch tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, kati bir sebep de bulunmuyordu. Açıklamada bir yayıncının toplum ilkelerini ve hizmet kullanım şartlarını ihlal ettiğine dair kanıt olduğunda, harekete geçileceği belirtildi. Bu kuralların statü ve ehemmiyet farkı olmadan hepimiz için geçerli olduğu söylendi.

Sağladığı büyük hasılatla tanıtan DrDisrespect, Twitch yasağı için aşağıdaki paylaşımı yaptı. Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda “Şampiyonlar kulübü… Twitch, aldıkları kararla ilgili belirli bir sebebi bana belirtmedi. Zor zamanda destekleyen hep beraberce sıkıca el sıkışıyorum. (teşekkür ediyorum)” dedi.

Ayrıca yasaklama sebebine dair bazı haberler de var. E-spor gazeteci Rod Breslau, güvendiği kaynaklarından almış olduğu bilgilerle, yasağın sebebini öğrendiği ve konunun hassasiyeti için izahat yapmayacağını belirtti. Bu konuda da rahat hissetmediğini belirtti.

Konu hakkındaki daha çok haberin ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

Youtube platformu üzerinde bulunan kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Şirketi Bir Yapımı Daha Kaldırıyor! başlıklı makalemizde Microsoft, Microsoft Mixer ve Microsoft Şirketi Kaldırdı hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

The Last of Us 2 Oyunundan Yepyeni Haberler !