Dauntless Efsanesi

Dauntless Phoenix Labs tarafından yayınlanan bir rol yapma oyunudur. Oyun haberleri kısmında sıkça kendinden bahsettiren dauntless rol yapma oyunlarında birinci sırada diye biliriz. Oynanış bakımından diğer oyunlara nazaran daha basit olması genel olarak oyuncuların dikkatini çekmektedir. Hal böyle olunca kolsuz oyuncu ekibi olarak bu oyun hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istedik. Şimdi bir kaç başlıkta bu güzel rol yapma oyunumuzu inceleyelim.

 

 

 Dauntless Nedir ?

 

Basit olarak bahsedecek olursak oyunda eşya sistemi bulunsa da seviye veya yetenek sistemi bulunmamakta. Kullandığınız silahlara göre yetenek kazanıyorsunuz. Her silahın kendine ait özellikleri ve kullanışları var. Bunları iyi bilmek oyun deneyiminizi artıracaktır. Oyunda birde elementler var bu elementler karakterlerin bir birine olan üstünlüklerini de belirliyor diye biliriz. Elementlerden biraz bahsedecek olursak. Üç temel element bulunuyor bunlarında kendi aralarında üstünlükleri var. Bundan da şöyle bahsede biliriz ateş buzdan, buz elektrikten ve elektrik de ateşten güçlü olarak karşımıza çıkıyor. Bunları iyi bildiğimiz sürece kime karşı üstünlük sahibi olduğumuzu da biliriz.

 

 

Dauntless Evrenindeki Yaratık Özellikleri

 

Genel olarak yaratıkların özellikleri diğer oyunlarda olduğu gibi çeşitlilik gösteriyor. Bunlardan biraz bahsedersek Dauntless deki yaratıkların bir normal halleri birde özel isime sahip oldukları halleri vardır. Bunlar bir birleri arasındaki güç dengesi de bunlar sayesinde biraz fark göstere biliyor. Güzel bir özellikten bahsedecek olur olursak. Yaratığın vurduğunuz yerine göre canavar parçası veya çekirdek parçası kazanıyorsunuz. Bunlarda yapacağınız veya satacağınız eşyalarınızda para farkının olmasına neden oluyor.

 

 

Dauntless ‘de Nasıl Gelişe Bilirim

 

Daha öncede bahsettiğimiz gibi bir seviye sistemi yok ancak eşyalarınıza seviye basarak da gücünüzü attıra biliyorsunuz. Bunun can sıkıcı yönleri de ola biliyor neden diye soracak olursanız eğer eğer bir sonraki göreve hazır değilseniz kendinizi güçlendirmek için biraz daha kasılmanız lazım. Ama merak etmeyin takım halindeyseniz veya bu tür oyunları seviyorsanız bu sürecek size sıkıcı değil eğlenceli gelecektir.

 

Sizlere kısaca Dauntless oyunundan bahsettik. Kolsuz oyuncu ekibi olarak sizlerin oyun performansınızı arttırmak için birde tavsiyede bulunalım oyunda daha hızlı ve güçlü olamak istiyorsanız eğer kendinize iyi bir takım arkadaşı bulsanız iyi olacaktır.

Oyuna epic games üzerinden erişmek için tıklayın.