Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

DAHA UCUZ NINTENDO SWITCH

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

 

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasını yakından takip edenlerin aldığı haberlere göre Nintendo, 2 yeni Switch üzerinde çalışıyor. Bir model daha ucuz bir versiyon olacakken, diğer model ise yeni yapılacak iyileştirmeler ve geliştirmeler ile daha pahalı olacak. Biri satış sayısını arttırmak, öbürü ise performansı arttırmayı amaçlıyor.

Kolsuz Oyuncu olarak sizlere elimizde bulunan ve diğer haber ekiplerinden aldığımız bilgileri aktaramaya çalışıtık!

 

 

GELİYORLAR

 

Bir kaç gün evvel Nikkei, yapılan Switch modellerinden ikisininde 2019 bitmeden satışa sunulacağını duyurdu. Bir diğer iddia ise Bloomberg ‘ten gelmiş durumda. Bloomberg ‘de yayınlanan bir habere göre Nintendo, ucuz olan Switch modelini temmuz ayı bitmeden oyuncuların önüne sunmuş olacak. Donanım olarak daha güçlü ve fiyat olarak normal Switch ‘ten daha pahalı olan model ise 2019 bitmeden raflardaki yerini alacak.

 

Üzücü bir bilgi olarak Bloomberg bir noktaya dikkatimizi çekmiş durumda. Hali hazırda bulunan normal Switch modeli ile yeni çıkacak olan ve daha güçlü denilen Switch modeli arasında büyük bir güç farkı olmayacak. Yani performans açısından iki konsol arasında gözle görülür çok ufak farklar olacakmış.

İşin ilginç kısmı bu oyun haberleri arasında bir çelişki var. Çünkü Nikkei ‘in haberine göre de yeni çıkacak olan güçlü versiyonun normalden gerçekten daha güçlü olacağını belirtiyordu. Hatta iddialar PS4 ve XBOX ONE platformlarına çıkan AAA oyunların direkt olarak yeni çıkacak olan bu konsola çıkabileceğini savunuyor.

 

Önümüzde 8 aylık bir zaman var ve belli ki bu 8 aylık süreç boyunca belli bir bilinmezlik korunacak. Elimizde ki bilgiler ile şuan yorum yapmak yersiz ve amaçsız olur. Çünkü hiçbiri yapımcıların ağzından çıkan bilgiler değil. İleriki zamanlarda Nintendo ‘nun kendi ağzından çıkan bilgileri değerlendirmek için zamanımız olacak. Belkide ucuz Nintendo modelini test edeceğiz. Zaman her şeyi gösterecek!

Çıktığı zaman sizler için temin edip test etme fırsatı yakalamaya çalışacağız. Umuyoruz böyle bir fırsatı sizler için yakalar ve sizler için test ederiz. Öte taraftan test ettikten sonra aslında yazdıklarımız soyut bilgilere dayanarak değil daha somut bir şekilde bir şeyleri netleştiririz. Bizler de merak ediyoruz fiyatına göre çıkacak yeni model nasıl olacak.6

Bir önceki yazımız olan Yeni Mario Tennis Aces Demo'da Ücretsiz Nintendo Switch Online Deneme Sürümleri Geliyor başlıklı makalemizde mario, Nintendo ve tennis hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli