Daha İyi Oynayabilmek İçin CS:GO Oyun Ayarları - Kolsuz Oyuncu

Daha İyi Oynayabilmek İçin CS:GO Oyun Ayarları

Günümüzün en popüler oyunlarından sadece bir tanesi olan  Counter Strike Global Offensive oyununu daha iyi oynayabilmeniz için bilgiler hazırladık. Cs go oyununun ayarları ise oyun kalitenizi epeyce arttıracak ve sizlere çok daha fazla imkan sağlayacak.

Online oyunlar içinde de en çok aranan şey şüphesiz ki FPS olacaktır. Gecikme yaşamamak ve oyunu çok daha akıcı oynayabilmek için en büyük etkendir. Bu yazımızda da sizlere oyununuzu etkileyecek Cs go oyun ayarlarından bahsedeceğiz.

Daha önce bir yazımızda sizlere Rekabetçi de işe yarar Cs go kodlarını paylaşmıştık. Bu kodlar ile de oyun tarzınıza değişiklikler getirebilir ve kolaylaştırabilirsiniz. O yazımıza gitmek içinde;

 

CS GO Oyun Ayarları – Görüntü Ayarları

cs-go-oyun-ayarları

İlk yapmamız gereken önce görüntü ayarlarını yapmak. Oyuna girdikten sonra ayarlar bölümüne girip görüntü sekmesine gelmeniz gerekiyor. Burada oyunun grafiklerine ve ölçeğine dair bir çok ayar kısmı bulunuyor. Öncelikli yapacağımız “Görüntü” sekmesindeki görüntü oranı ile çözünürlüğü ayarlamak. Burada ki önemli konu; çözünürlüğümüzü düşürmek. 1920×1080 oynamak çok da işe yarar bir hareket değil.

Yapılması gereken ilk şey çözünürlüğü düşürmek. Bu sayede düşmanı farketmemiz daha da kolaylaşıyor. Çözünürlüğü düşürebilmeniz için önce görüntü oranını düşürmeniz gerekiyor. Görüntü oranını değiştiremiyorsanız bunun sebebi görüntü modunun “tam ekran pencereli” olmasından kaynaklanır. Bunu yalnızca da “tam ekran” olarak değiştirin ve daha sonra da görüntü oranını 4:3 olarak da ayarlayın. Çözünürlük için ise bizim önerimiz 1280×960 olacaktır. Bunun haricinde farklı çözünürlük oranları da aynı işlemi sağlar.

 

Gelişmiş Görüntü Ayarları

cs-go-gelismis-goruntu-ayarlari

Çözünürlüğü ayarladığımıza göre şimdi yapmamız gereken gelişmiş görüntü ayarlarını yapmak. Öncelikle şunu tekrar hatırlatmak istiyorum oynadığımız online oyunlarda bizim ilk önceliğimiz yüksek fps almak. Bu sebeple grafikler bizim için ikinci planda kalıyor. Yani yapmamız gereken grafik ayarlarını düşürerek yüksek fps değerlerini sağlamak.

Bunun için görselde bulunan ayarları kullanmanız gerekmektedir. Eğer görseli görmüyorsanız;

Evrensel Gölge Kalitesi – Çok düşük

Model / Doku Detayı – Düşük

Efekt Detayı – Düşük

Shader Detayı – Yüksek

Çoklu CPU Kullanımı – Etkin

Keskinliği Yumuşatma Modu – Otomatik:8X MSAA

FXAA Keskinliği Yumuşatma – Devre Dışı

Doku Filtreleme Modu – OTOMATİK:ÜÇ DOĞRUSAL SÜZME

Dikey Eşitleme – Devre Dışı

Hareket İzi –Devre Dışı

Üçlü Monitör Modu – Devre Dışı

 

Ayarlarınızı bu şekilde yaptıktan sonra FPS de ve oyun esnasında detaylı daha fazla görmenizde işe yarayacaktır. Geri kalan ise artık daha çok çalışıp kendinizi geliştirmenizdir. Cs go için işe yarar kodlar paylaşmıştık. Bu kodlar sayesinde de oyununuzu etkileyecek bir çok kod parçasını görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PUBG Vikendi Haritasının Özellikleri başlıklı makalemizde harita özellikleri ve pubg vikendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir