Cyberpunk 2077 Resmi Sistem Gereksinimleri Açıklandı - Kolsuz Oyuncu

Cyberpunk 2077 Resmi Sistem Gereksinimleri Açıklandı

CD Projekt Red tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 oyuncular tarafından dört gözle bekleniyor. Bu güne kadar yayınlanan fragmanları ve oynanış videolarıyla oyunu bekleyen oyuncuların bir yandan da gözünü korkutuyordu. Gördüğümüz videolarda grafik kalitesi bir hayli yüksek olduğundan elimizdeki sistemlerin bu oyunu açıp açamayacağını sorguluyorduk. Şimdi derin bir “oh” çekebiliriz. Cyberpunk 2077 resmi sistem gereksinimleri gönlümüze su serpecek nitelikte açıklandı.

 

 

Uzun zamandır bir çok oyuncu tarafından beklenen Cyberpunk 2077, normal şartlarda geçtiğimiz aylarda bizlerle buluşacaktı. Yapılan ertelemeler sonrasında Cyberpunk 2077, 19 Kasım 2020 tarihinde raflardaki yerini alacak ve oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyun ile alakalı gösterilen her şey hemen hemen bütün oyuncuları mutlu etmeyi başarmıştı. Hikayeden tutun oynanış mekaniğine kadar her şey kusursuz gibi gözüküyordu.

Ama asıl kusursuz olan bir diğer şey oyuncuları sevindirirken aynı zamanda oyuncuların kafasında soru işaretleri doğruyordu. Evet bahsettiğimiz diğer şey grafik kalitesi. Gördüğümüz oynanış videolarında “İyi, güzel de biz bu oyunu bizim sistemlerimizde oynayabileceğimiz mi?” sorusunu kendine sorduran bir grafik kalitesi gördük. Gördüğümüz bütün videolara rağmen Cyberpunk 2077’nin yaptığı paylaşım herkesi şaşırttı. Sonunda kendimize sorduğumuz soruların cevaplarını resmi bir şekilde Cyberpunk 2077’den aldık.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk-2077-Sistem-Gereksinimleri

Paylaşılan sistem gereksinimleri oyunun takipçilerini sevindirmeyi başardı. Günümüzde orta seviye diyebileceğimiz donanım özelliklerine sahip bilgisayarlar paylaşılan bu sistem gereksinimlerini rahatlıkla karşılayabiliyor. Hal böyle olunca sevinen taraf oyuncular oldu. İşte paylaşılan Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri:

Minimum:

 1. İşletim sistemi: Windows 7 64-bit veya Windows 10 64-bit
 2. DirectX sürümü: DirectX – 12
 3. İşlemci: Intel Core i5-3570K veya AMD FX-8310
 4. Bellek: 8 GB
 5. Grafik kartı: NVIDIA GTX 780 3 GB veya AMD Radeon RX 470
 6. Depolama: 70 GB HDD

Önerilen:

 1. İşletim sistemi: Windows 10 64-bit
 2. DirectX sürümü: DirectX 12
 3. İşlemci: Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 3 3200G
 4. Bellek: 12 GB
 5. Grafik kartı: NVIDIA GTX 1060 6 GB veya AMD Radeon R9 Fury
 6. Depolama: 70 GB SSD

Paylaşılan resmi sistem gereksinimleri böyle. Gördüğümüz gibi öyle binlerce lira vererek elimizdeki mevcut sistemleri geliştirmemize gerek yok. Orta seviye bir bilgisayarın rahatlıkla açabileceği bir oyun olacak. Bu noktada ertelemelerin boş yere yapılmamış olduğu belli oluyor. CD Projekt Red yeni oyununu ne kadar optimize bir şekilde piyasa çıkaracağını gözlerimiz önüne sermiş oluyor. Yada bir diğer seçenek videolarda gördüklerimiz sadece bir göz boyama. Umuyoruz ki verdiğimiz ilk seçenek karşımıza çıkan seçenek olur.

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın arkadaşlar!

Bir önceki yazımız olan Life is Strange 2 Ücretsiz Oldu! | Zaman Büken Ergen başlıklı makalemizde Life is Strange 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir