CS:GO Nasıl Aim Çalışılmalı? - Kolsuz Oyuncu

CS:GO Nasıl Aim Çalışılmalı?

 

 

Günümüzde bir çok oyun var. Bu oyunlar milyonlar tarafından oynanıyor ve bu oyunların e-spor maçları düzenleniyor. Ama bir tanesi var ki yıllardır gönüllerde taht kurmuş bir serinin oyunu olan CS:GO. CS:GO E-spor açısından ilk adımları atılan ve binlerce oyuncu kitlesi tarafından online olarak oynanmaya devam eden oyunlardandır.

 

Tabi bu oyunda iyi olmak artık önemli bir mesela. Rekabetçi maçlarda alınan rütbeler oyuncuların kimliğini ve oyunculuğunu ortaya koyuyor. Bu rütbeleri almakta önemli etkenlerden biride iyi oynamaktan geçiyor. İyi oynayalım oynamasına ama daha iyi nasıl oynayabiliriz? Bu soruyu sizlerinde sorabileceğini düşündük ve cs:go da aim kasma taktikleri adı altında bir içerik yazmaya karar verdik. Kolsuz Oyuncu ekibinden global bir oyuncunun önerileri sonucunda hazırlandı.

Öncelikle aim kasma konusunda yapabileceğiniz en önemli etken atölye haritalarını kullanmak. Atölye haritalarını nasıl indirirsiniz ve bu maplere nasıl girersiniz bunlardan bahsedelim daha sonra nasıl çalışmanız gerektiğinden.

 

 

CS:GO Atölye Haritaları Nasıl Kurulur

 

  1. Öncelikle steam’e giriş yapıyoruz.
  2. Daha sonra topluluk>atölye sekmesine geliyoruz.
  3. Göz at bölümünün yanında bulunan arama yerine Counter Strike Global Offensive yazıyoruz.
  4. Sonrası da atölyeden indirilebilecek tüm atölyeler listeleniyor.
  5. Sonra seçtiğiniz atölye üzerine tıklayıp abone ol demeniz yeterli. Daha üzerine gelerek “+” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Bu maplere erişebilmek için ise oyuna girip oyun bul > atölyeler  den mapi seçip girebilirsiniz. Şimdi hangi mapi öneririz nasıl çalışmanız gerekir onlardan bahsedelim.

 

 

Aim Botz – Training

 

CS:GO aim kasmak için Aim Botz – Training atölyesi önerdiğimiz bir atölye. Bu atölyeye erişebilmek için tıklayın. Aslında bu yazıda size daha çok aim kasabileceğini atölyelerden değil nasıl kasmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Burada farklı mapler olmasına gerekmiyor. Önemli olan düzenli ve bilinçli bir şekilde çalışmak.

Aslında önemli olan bol kill almak. Öncelikle bir kaç tüyo verelim. Olabildiğince fare hassasiyetini düşük kullanmaya ve buna alışmaya çalışın. Böylelikle alıştıktan sonra daha noktasal bir şekilde aim koyabileceksiniz.

 

 

 

Günde Kaç Kill Almalıyım?

 

Zamanla alışacağınız ve kendinizi geliştireceğiniz için olabildiğince her zaman yapmalısınız. Fakat en başta çok iyi bir aim yoksa maçlara girmektense kendinizi alıştırmalısınız. Henüz ilk defa yapacaklar için tavsiyemiz başlangıç için bu atölye haritasında minimum 500 kill almanız. Eğer her gün tekrarlıyorsanız bu sayıyı minimum 1000 kill olarak değiştirmelisiniz. Zaman sonra aim konusunda eliniz hassasiyete alışınca yinede oyuna o gün ilk defa başlıyorsanız minimum 250-500 kill alarak maçlara girmeniz daha mantıklı olacaktır.

 

Bu önerdiğimiz haritada ise öldürdüğünüz botların kask ve zırhlarını ayarlayabilir yada random bir şekilde hareket etmelerini sağlayabilirsiniz. Böylelikle hareket halindeki düşmanlara nasıl sıkmanız konusunda da kendinizi eğitmiş olacaksınız. Bizim önerimiz ise bir kaç gün standart aim çalıştıktan sonra hareketli bir şekilde çalışmanız olacaktır. Oyunlarda hareketsiz oyuncu yakalamak çok zor özellikle yüksek rütbelere gelince daha bilinçli ve profesyonel oyuncular ile oynayacağınız için vurması daha zor olacaktır. En zoruna kendinizi alıştırırsanız oyun sizin için daha kolay ve daha eğlenceli olacaktır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan PUBG Vikendi Haritasının Özellikleri başlıklı makalemizde harita özellikleri ve pubg vikendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir